triumfZakończył się XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, którego tematem przewodnim była „Awangarda jako stan umysłu”. W części konkursowej Festiwalu brały udział spektakle: „Triumf woli” w reżyserii Moniki Strzępki (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie), „Wszystko o mojej matce” w reżyserii Michała Borczucha (Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie), „Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy” w reżyserii Wiktora Rubina (Teatr Polski w Bydgoszczy),  „Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii” w reżyserii Grażyny Kani (Teatr Polski w Poznaniu),  „Punkt Zero. Łaskawe” w reżyserii Janusza Opryńskiego (Teatr Provisorium w Lublinie), „Arcydzieło na śmietniku” w reżyserii Justyny Celedy (Teatr Powszechny w Łodzi),  „Dryl” w reżyserii Marty Streker (Teatr Powszechny w Łodzi).

Publiczność festiwalowa oddając swoje głosy (internetowo oraz tradycyjnie – wypełniając karty plebiscytowe) przyznała: Tytuł Najlepszego Spektaklu – spektaklowi „Triumf woli” w reżyserii Moniki Strzępki z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie; Tytuł Najlepszej Aktorki – Milenie Lisieckiej za rolę Maude Gutman  w spektaklu „Arcydzieło na śmietniku” w reżyserii Justyny Celedy z Teatru Powszechnego w Łodzi; Tytuł Najlepszego Aktora – Łukaszowi Lewandowskiemu za rolę Maxa Aue w spektaklu „Punkt Zero. Łaskawe” w reżyserii Janusza Opryńskiego z Teatru Provisorium w Lublinie

Prezentowane w ramach Festiwalu spektakle „Matki i synowie” w reżyserii Krystyny Jandy (Teatr Polonia w Warszawie) i „Garderobiany” w reżyserii Adama Sajnuka (Teatr Narodowy w Warszawie) były pokazami mistrzowskimi i nie brały udziału w Plebiscycie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Retroperspektywy na finiszu. Premiery, panel i wirtualna rzeczywistość
fst
35. Festiwal Szkół Teatralnych – werdykt jury
retroantyk
Antyk/Trans/Formacja i Taniec w Re-Konstrukcji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*