gorzkie_mlekoDwa tygodnie po polskiej premierze w Łodzi będzie można obejrzeć jeden z najważniejszych filmów 2009 roku. Od 15 stycznia w repertuarze kina Polonia znajdzie się nagrodzony podczas ostatniego Berlinale obraz Claudii Llosy pt. Gorzkie mleko.

Film reżyserki głośnego Madeinusa opowiada dramatyczną historię dziewczyny o imieniu Fausta, która została nakarmiona przez swoją matkę tytułowym „mlekiem smutku” – chorobą przenoszoną przez kobiety będące ofiarami gwałtu, przemocy i terroru w okresie walk terrorystycznych w Peru.

Gorzkie mleko, podobnie jak Madeinusa, zanurzone jest w indiańskiej magii i andyjskich mitach. Wspaniałe zdjęcia, a przede wszystkim nasiąknięta emocjami muzyka i śpiew głównej bohaterki, czynią z Gorzkiego mleka obraz pełen poetyki i liryzmu. Muzyka pełni tym filmie szczególną rolę. To ona sprawia, że Fausta po raz pierwszy się uśmiecha. Dotychczas śpiew był ucieczką od tego, co ją boli, przeraża. Nagle, ta zagubiona i przestraszona dziewczyna, doświadcza muzyki na zupełnie innym poziomie; jej siły oczyszczającej. To właśnie muzyka staje się ścieżką do narodzin nowej Fausty, osoby wolnej, która znajduje w sobie siłę, by oswobodzić się z brzemion traumatycznej przeszłości.

gorzkie_mleko_4

– Nie szukam perfekcji, lecz niedoskonałości obdarzonej indywidualizmem, który wzrusza. […] Gorzkie mleko to film o zrozumieniu, przebaczeniu i pojednaniu. […] Widzowie, nawet z bardzo odmiennych kultur wchodzili w jego świat. Rozumieją przekaz i to jest dla mnie największa nagroda, cenniejsza niż Złoty Niedźwiedź – mówi reżyserka Claudia Llosa.

Film od 15 stycznia wyświetlany będzie jedynie w kinie Polonia (Piotrkowska 67), w godz. 12:45, 14:45, 16:45, 18:45  oraz 20:45.

(informacje i zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych dystrybutora filmu AP Manana)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
01_NaSwoim_konkursPlakat_1600
Na swoim – nakręć film i wygraj 2000 zł !
Noc_Reklamozercow_PLAKAT
Noc Reklamożerców 2012
The Best of O!PLA 2020 na MOJEeKINO.PL!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*