ZSN_4Na fasadach dziesięciu kamienic w centrum Łodzi pojawiły się sylwetki zwierząt wykonane z mchu.  Dekoracje, tworzące projekt „Leśne Ślady Natury”, pojawiły się na elewacjach rankiem 12 czerwca.

Oficjalnego otwarcia projektu dokonał Edward Janusz, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, oraz Tomasz Piotrowski, Dyrektor Biura Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej podczas konferencji prasowej przy jednej z dekoracji, zamontowanej na fasadzie budynku przy ul. Kościuszki 9. W tym wypadku prezentowała ona sylwetkę bażanta jako mieszkańca łódzkich lasów, zaś pozostałe instalację znalazły się na dziewięciu innych miejskich kamienicach w centrum, blisko głównych arterii komunikacyjnych, gdzie panuje największy ruch.

Celem akcji, skierowanej do mieszkańców Łodzi, jest propagowanie terenów zielonych, w szczególności lasów na terenie województwa, jako idealnego miejsca do spędzania wolnego czasu, rekreacji czy uprawiania sportu. Komunikacji sprzyja fakt, iż to właśnie Łódź może pochwalić się jednym z największych w Europie kompleksów leśnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta, czyli Lasem Łagiewnickim (zajmuje on powierzchnię 1.205,45 ha). Ponadto, tegoroczny projekt podkreśla szczególną dla łódzkich Lasów Państwowych 70-rocznicę istnienia, która jednocześnie była motorem do wyjątkowego uczczenia działalności organizacji.

– Nasz projekt idealnie wpisuje się w ideę kreatywnego dekorowania przestrzeni miejskiej i murali, z których słynie Łódź – mówi Edward Janusz. – Nowoczesny i niestandardowy charakter kampanii to dodatkowy atut, dzięki któremu pragniemy dotrzeć do młodych, aktywnych ludzi, ceniących oryginalne pomysły, ale i zwracających uwagę na proekologiczne rozwiązania.

Zastosowanie żywej rośliny nie tylko jest zgodne z ideą akcji, ale też dodatkowo wyróżnia dekoracje wśród wszechobecnych reklam i billboardów. Naturalny jasnozielony kolor na szarym tle fasad przyciąga wzrok przechodniów, którzy zatrzymują się przy dekoracjach, zainteresowani niecodziennym widokiem.

– Łódź to miasto o ogromnym potencjale, nie tylko w kontekście biznesu czy postindustrialnych obiektów, które z powodzeniem rewitalizujemy np. w formie lokali dla kreatywnych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – mówi Tomasz Piotrowski, Dyrektor Biura Prezydent Miasta Łodzi. – Łódź kreuje także przestrzeń zieloną, co możemy zaobserwować każdego dnia na ulicach, które zdobi coraz więcej kwiatów, kolorowych krzewów i drzew. Świadomi leśnego bogactwa naszego regionu, przez wspólny projekt z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi, pragniemy kreować proekologiczne postawy i zachęcić do spędzania czasu wśród zieleni.

joomplu:92113

Z akcją „Leśne Ślady Natury” związany jest konkurs, skierowany szczególnie do tych, którzy wszelkie ciekawostki i znaleziska lubią uwieczniać na zdjęciach typu „selfie” oraz okraszać trafnym komentarzem. Zadanie polega na wykonaniu fotografii, na której widoczny jest zarówno jej autor, jak i dekoracja z mchu, a następnie wymyśleniu hasła promującego wypoczynek na świeżym powietrzu w łódzkich lasach. Aplikacja konkursowa jest dostępna na oficjalnym profilu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi pod adresem www.facebook.com/LasyPanstwoweLodz, gdzie uczestnicy mogą zgłaszać swoje propozycje do niedzieli, 12 lipca. Komisja konkursowa nagrodzi 100 autorów najlepszych zdjęć i najbardziej kreatywnych sloganów, chlebakami przydatnymi podczas wycieczek do lasu.

Akcja potrwa do 15 lipca. „Leśne Ślady Natury” można znaleźć na elewacjach budynków przy ulicy: Kościuszki 9, Próchnika 14, Narutowicza 27, Kilińskiego 10, Kilińskiego 26, Rewolucji 1905 nr 13, Abramowskiego 2, Czerwona 1, Pomorska 145 oraz Jaracza 32.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
18. OtwARTa Wystawa (foto)
IMG_2969
Promised Land Art Festival (foto)
lutnia_095
Turniej Tańca Riviera Cup w Lutni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*