zwierzeniaSPEKTAKL ODWOŁANY. W sobotę, 21 września o godz. 19:15 w Teatrze Małym rozpocznie się monodram Marcina Zarzecznego pt. Zwierzenia bezrobotnego aktora.

Jest to inicjatywa bezrobotnego aktora, który stworzył przedstawienie w niecodzienny sposób – nie posiadając żadnych środków realizował wszystkie próby do spektaklu na oczach widzów. W ciągu sześciu miesięcy odbyło się dwadzieścia pięć takich prób w Zabrzu, Katowicach, Krakowie, Pszczynie, Cieszynie, Gnieźnie, Sopocie, Rudej Hucie, Poznaniu, Goleniowie i Warszawie w ramach programu „Tournee bezrobotnego aktora po Polsce”. Każda kolejna próba wzbogacona była nowe elementy.

„Zwierzenia bezrobotnego aktora. Czyli komedia życiowa na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego” to tekst opowiadający prawdziwe wydarzenia z życia pewnego bezrobotnego artysty. To historia o determinacji i walce o realizację marzeń. O ważnych rzeczach mówi się tu w sposób lekki, bez użalania się nad losem bezrobotnego. W scenariuszu zawarty jest opis doświadczeń bohatera związanych z poszukiwaniem pracy.

 Nie one są tu jednak najważniejsze, a sposób w jaki reaguje na nie bohater próbując myśleć tylko pozytywnie i patrzeć na trudne sytuacje z humorem i ogromnym dystansem. Tekst nie jest napisany w klasyczny sposób opierający się na misternej budowie dramaturgii. W zasadzie tej dramaturgii jest tutaj niewiele. Ważniejsze od niej jest zbudowanie atmosfery intymnej rozmowy bohatera z widzem podobnej do rozmowy przyjaciół.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bezkija7
Bez KIJa nie podchodź Stand-Up: Poczęty-Błażewicz, Szulowski
Obietnica_poranka_Fot._Andrzej_Rams_5
Obietnica poranka w Teatrze Nowym
plakat-ania
Premiery teatralne – październik 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*