posprztane_1_20120208_1434245606W niedzielę, 17 czerwca w Teatrze im. Jaracza zorganizowano rozdanie dwudziestych Złotych Masek – nagród teatralnych przyznawanych przez przedstawicieli częsci łódzkich mediów.

Najlepszym spektaklem uznano Posprzątane (Teatr im. Jaracza) według Sarah Ruhl w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Spektakl wyróżniono także w kategorii najlepsza reżyseria, a grająca w nim Gabriela Muskała otrzymała Złotą Maskę w kategorii najlepsza rola żeńska.

Za reżyserię nagrodzono także Zbigniewa Brzozę, autora Z Różewicza dyplom w wykonaniu Teatru Studyjnego w Łodzi.  Najlepszym przedstawieniem w teatrach lalkowych uznano Niewielki, niemały król według Kóla Maciusia Pierwszego w Teatrze Arlekin Dwie Złote Maski powędrowały w ręce realizatorów Króla Ryszarda III (Teatr im. Jaracza). Michał Staszczyk otrzymał nagrodę za rolę Buckinghama, doceniono także scenografię spektaklu.

Pozostałe nagrody otrzymali: Tadeusz Kozłowski za kierownictwo muzyczne w Madama Butterfly (Teatr Wielki), Mariusz Balcerek za kostiumy w Wielkiej Gali Operowej oraz za spektakle Hiszpańskie fascynacje i Madama Butterfly (Teatr Wielki), Piotr Trojan za debiut w I Ifigenii (Teatr Nowy). Doceniono także Stowarzyszenie Teatralne Chorea za  Oratorium Dance Project.

Nadzwyczajne Złote Maski w tym roku powędrowały w ręce Teatru Wielkiego za „charakter oraz wysoki poziom koncertu na Wielki Tydzień i koncertu muzyki Wojciecha Kilara” oraz Tomasza Bazana i Szczepana Orłowskiego za „nowatorski efekt współdziałania reżysera i dramaturga w spektaklu I Ifigenia„.

Zobacz także:

Posprzątane w Teatrze Jaracza – recenzja (foto)

Z Różewicza dyplom – recenzja

Król Ryszard III w Teatrze Jaracza – recenzja

Madama Butterfly Teatru Wielkiego – recenzja (foto)

Hiszpańskie fascynacje Teatru Wielkiego (foto)

 

I Ifigenia w Teatrze Nowym – recenzja (foto)

Oratorium Dance Project w Wytwórni (foto)

/fot.mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gala_szkoy_baletowej_20170309_1792876087
Sukces uczniów szkoły baletowej
GILGAMESZ_fot.Rami_Shaya
Gilgamesz na deskach Filharmonii Łódzkiej (foto)
IMG_8546
Kabaret Limo w Teatrze Lutnia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*