zlotanitka13Po rocznej przerwie Międzynarodowy Konkurs  dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA powraca do kalendarza łódzkich wydarzeń. Dzięki udziałowi w konkursie młodzi projektanci będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje podczas profesjonalnego pokazu mody. Mają też szansę by ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej branży. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł oraz szeroko rozumianą pomoc w promocji jego kolekcji. Termin zgłoszeń kolekcji upłynął 14 lipca.

W Manufakturze odbyło się posiedzenie jury, podczas którego wybrane zostały kolekcje do finałowego pokazu. W skład jury weszli najwięksi polscy projektanci oraz dziennikarze branżowi – Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski, Agata Wojtkiewicz, Ilona Majer/MMC, Rafał Michalak/MMC, Hektor Świtalski, Robert Karger, Maria Wiatrowska, Michał Zaczyński, Daria Yankovska i Petro Nestrenko (Lviv Fashion Week) oraz Ewa Kosz. Po burzliwych obradach Jury wybrało 12 finałowych kolekcji.
Oto finałowi projektanci:
– Agata Gnaś
– Aleksandra Jendryka
– Anna Tronowska
– Joanna Organiściak
– Katarzyna Pałcik
– Katarzyna Romańska
– Magdalena Orzeł
– Marta Gos
– Martyna Sobczak
– Paulina Matuszewska
– Zuzanna Kwapisz
– Michał Wójciak

Finał Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA odbędzie się 2 października jako inauguracja X edycji Manufaktura Fashion Week. W gigantycznym namiocie zlokalizowanym na rynku Manufaktury zaprezentowane zostanie 12 finałowych kolekcji, z których Jury wybierze finałową kolekcję.

Organizatorem tegorocznej edycji Konkursu Złota Nitka jest Loweevents Łukasz Lawrenz jako agencja Eventowa z wieloletnim doświadczeniem, na podstawie umowy z Expo – Łódź, podjęła się organizacji kolejnej edycji Konkursu. Loweevents współpracowała przy 3 kolejnych edycjach Konkursu w latach 2009-2011 oraz  za organizację i produkcję XXI edycji w roku 2013. Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA to wyjątkowe, najbardziej prestiżowe wydarzenie tego typu w Polsce, dające młodym, zdolnym projektantom szansę na międzynarodową karierę.

Od ponad 20. lat konkurs cieszy się ogromnym uznaniem. Misją konkursu jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz promocja ich kolekcji. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim tacy twórcy jak Maciej Zień, Agata Wojtkiewicz, Monika Onoszko, Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy duet paprocki&brzozowski. Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie otwiera drzwi do świata wielkiej mody i kariery.

Młodzi adepci sztuki projektowania ubioru dzięki udziałowi w finale Złotej Nitki mają okazję często po raz pierwszy uczestniczyć w profesjonalnym pokazie mody. Mogą zaprezentować się od najlepszej strony i pokazać swoją talent przedstawicielom branży modowej, mediom i szerokiej publiczności. Mają też szansę by ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej trudnej, ale i fascynującej branży

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
warsztatymody10
Warsztaty mody flamenco w Muzeum Fabryki (foto)
DSC_2815
Co nowego na Łodź Design Festival 2010? (foto)
dnimody
IX Dni Mody w Łodzi – informacje (nowy termin)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*