tttOrganizowana z inicjatywy Koła Naukowego Edytorów Uniwersytetu Łódzkiego ogólnopolska konferencja Tekst-Tworzywo-Twórca zbliża się wielkimi krokami.

 

Od 11 do 13 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury zgromadzą się przedstawiciele uczelni m.in. z Łodzi, Krakowa, Katowic i Warszawy, by dyskutować na tematy związane z designem, typografią, komunikacją wizualną oraz literaturoznawstwem. Podczas trzydniowej imprezy wszyscy goście będą mogli obejrzeć dwie wyjątkowe wystawy zorganizowane przez projektantów ze studia projektowego Grafixpol oraz przedstawicieli Red Melon Studio.

Pierwsza z proponowanych ekspozycji będzie prawdziwą gratką dla fanów zabaw typograficznych. Grafixpol zaprosi bowiem publiczność na autorską wystawę interaktywnych plakatów typograficz-nych pod tytułem Zostaw wiadomość, która będzie jednocześnie uzupełnieniem prezentowanego przez projektantów referatu Treść, przekaz i forma. Z punktu widzenia typografa. Plakaty składające się na wystawę Zostaw wiadomość zostały nazwane interaktywnymi, ponieważ każdy będzie miał możliwość wzbogacenia ich o własną interpretację w oparciu o istniejącą formę i dowolnie wybraną treść. Na plakatach będzie można odnaleźć słowa ukryte przez autorów, a może nawet stworzyć na ich bazie osobisty komunikat. Innymi słowy: odwiedzający zaprojektują wspólnie z ekipą Grafixpolu własne, unikalne plakaty i zabiorą je do domu. Plakaty w klasycznym formacie 100 x 70 cm zostaną wydrukowane w limitowanym nakładzie 200 sztuk.

Obok Grafixpolu prezentować się będzie Red Melon Studio, które zaproponuje wystawę pt. IDEA + DESIGN. Pokazane zostaną na niej wybrane projekty z ostatnich lat zrealizowane m.in. dla Ambasady Polskiej w Norwegii (katalog na Dni Literatury Polskiej w Norwegii), Filharmonii Łódzkiej (kolekcja materiałów warsztatowych „Rubinstein — Chłopiec z Łodzi”), Łódź Art Center (kalendarz DESIGN MENU) oraz Urzędu Miasta Łodzi (folder Rewolucja wyobraźni). Ekspozycja będzie ilustrować to, jak ważna jest idea będąca punktem wyjścia przy poszukiwaniu zróżnicowanych form wyrazu.

Termin nadsyłania zgłoszeń na konferencję TTT upłynął w minioną sobotę. Aktualnie trwają gorączkowe prace nad programem sympozjum. Nieoficjalnie wiadomo, że w ciągu trzech dni wystąpi ponad 30 referentów. Organizatorzy zapowiadają ponadto, że lista atrakcji ciągle się wydłuża.

/inf. prasowa KNE UŁ

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baczynski
Finał XXVI edycji Konkursu o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego
Antywalentynki w Domu Literatury
literatura_023
Przygarnij książkę. Likwidacja antykwariatu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*