plakatwampiriadaZastanawiacie się czym jest Wampiriada? Jest to studencka akcja honorowego krwiodawstwa organizowana dwa razy w roku – wiosną i jesienią – na łódzkich uczelniach wyższych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Podczas tego wydarzenia studenci oddają 450 ml życiodajnego płynu, w zamian za co otrzymują 8 czekolad, batonika, napój energetyczny i krwistoczerwoną koszulkę Wampira.

To nic nie boli i nie szkodzi Twojemu zdrowiu. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne –mówi Magdalena Zamrzycka, koordynator projektu. Wystarczy tylko odrobina chęci, dobre zdrowie i waga minimum 50 kg, by pomóc! 450 ml krwi, które zostają pobrane mogą uratować nawet trzy osoby –dodaje Martyna Kapitułka, współkoordynator projektu.

Kolejny raz będzie można również zarejestrować się w bazie dawców szpiku, oddając niewielką próbkę krwi.

W tej jubileuszowej edycji NZS RŁ przygotował jeszcze więcej dodatkowych atrakcji! Do akcji dołączyli: zespół L.Stadt, Zorak z NTK, NTK, orkiestra symfoniczna Marcina Wernera, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz prorektor ds. edukacji PŁ Sławomir Wiak.

Sprawdźcie, kiedy Wampir pojawi się na Waszym wydziale! Wszystkie terminy umieszczone są na plakacie 25. edycji akcji studenckiego honorowego krwiodawstwa – WAMPIRIADA.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:
wampiriada.pl/
facebook.com/wampiriada.nzs.rl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
holifestival
Holi Festival Poland w Łodzi
czytaniekomiksu
Międzynarodowy Dzień Czytania Komiksów
3p
Inauguracja Planetarium w EC-1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*