zorak_wild1Łódzki zespół Wild Byczes powstał w 2013 r. z inicjatywy Zoraka i Butchera. Wstępnie grupa miała funkcjonować jako Live Band grający utwory z solowej płyty Zoraka „Świadomość”, jednak już przy pierwszych próbach zaczęły powstawać autorskie utwory Wild Byczes.

Roczna współpraca muzyków zaowocowała EPką „Remix Świadomości”. Premiera materiału – 8 listopada. Remixy zostały zaprezentowane online www.bekstejdz-records.pl/. Do sprzedaży trafi też seria płyt, limitowanego wydawnictwa łódzkiej wytwórni Bekstejdż Records. Ręcznie malowane opakowania, kolejno numerowane, będą zapowiedzią pełnogrającej płyty zespołu Wild Byczes. Nowatorskie instrumentalne aranżacje solowej płyty Zoraka „Świadomość” oraz ich szczególny sposób wydania będą unikatowym kąskiem dla kolekcjonerów.

Skład zespołu Wild Byczes to wybuchowa i różnorodna mieszanka . Wokalista, łódzki raper i bitboxer Zorak dzięki nabytym przez lata doświadczeniom i współpracy z wieloma muzykami, świetnie odnajduję się rapując do mocnego gitarowego grania, czy brzmień elektronicznych. Rytm Wild Byczes nadaje junglowy perkusista Butcher, specjalizujący się w połamanych rytmach oraz łączeniu muzyki elektronicznej z akustyczną perkusją. Za soczysty bas w Wild Byczes odpowiada Robson.

Basista łączący tradycyjne brzmienie czarnej muzyki z brzmiącym jak syntezator, odrealnionym niskim dźwiękiem basu. Gitarzysta solowy i sesyjny Maro od lat tworzy swój solowy projekt MaroMaro, który przyniósł już trzy instrumentalne płyty.
Z okazji premiery EPki zespół Wild Byczes zagra 7 listopada na żywo w Radiu Łódź podczas audycji Megafonia, start o godzinie 20:00. Będzie można posłuchać ich wyjątkowego brzmienia oraz porównać remixy z płyty „Świadomość” z oryginałami, których producentem jest legendarny już Łodzki raper O.S.T.R. Audycja i występ na żywo to gratka dla fanów rapu oraz dla wszystkich poszukujących nowych brzmień. Prowadzący Marcin Tercjak porozmawia też z zespołem o ich twórczości oraz planach na przyszłość.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
013
Psychocukier w DOMu (foto)
IMG_1202
Kult w Wytwórni (foto)
_IGP3552
Bracia Figo Fagot w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*