Złodziej czasu w Teatrze Arlekin

ZODZIEJ_CZASU_5Z okazji Światowego Dnia Teatru Lalek Teatr Arlekin zaprasza na prapremierę spektaklu „Złodziej Czasu”. Premiera jest zsynchronizowana z wydaniem książki pod tym samym tytułem. Autorem książki, jak i autorem scenariusza oraz reżyserem spektaklu jest Waldemar Wolański.

  

„Złodziej Czasu” to klasyczna baśń, z wszystkimi atrybutami przynależnymi temu gatunkowi, czyli czarami i walką złego charakteru z dobrym.  Jest ponadczasową opowieścią o przemijaniu, o walce z upływającym czasem, szukaniu szczęścia i w końcu o miłości. To metaforyczna opowieść o złym Czarodzieju, który kradnie czas ludzi, i dzielnym malcu, który postanawia go pokonać.

 

Zapowiedzią premiery była pokonkursowa wystawa wyróżnionych prac dzieci w Galerii 137 przy Klubie Nauczyciela. Wernisaż prac odbył się 15 marca o godzinie 17. Dzień później w tym samym miejscu odbyło się spotkanie z reżyserem i autorem książki, Waldemarem Wolańskim.

To jednak nie wszystkie atrakcje związane z premierą „Złodzieja czasu”. 20 marca o godz. 16:30 w Teatrze Arlekin rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii „Umykanie…i inne wskazówki” autorstwa Kamili Bogulewskiej. Ekspozycję wzbogaci kolekcja zegarów Adama Wolskiego. Pół godzinę później odbędzie się kolejne spotkanie z reżyserem, a o godz. 18 pokaz przedpremierowy „Złodzieja czas”.

Teatr Lalek Arlekin, „Złodziej Czasu”  
20.03.2010r. o godz. 18’00.

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Wolański
Scenografia: Andrzej Czyczyło
Muzyka: Krzysztof Dzierma
Animacje komputerowe: Tomasz Popakul
Przygotowanie wokalne: Teresa Stokowska-Gajda

Obsada:
Narrator – Maciej Piotrowski
Złodziej Czasu – Marcin Truszczyński
Babcia – Katarzyna Kaleta
Dziadek – Pavel Kryksunou
Matka – Ewa Mróz
Ojciec – Adam Godlewski

Zobacz także:

Międzynarodowy Dzień Teatru w Łodzi

/fot. mat. prasowe

2 komentarze do “Złodziej czasu w Teatrze Arlekin

  • 22 stycznia 2012 o 00:14
    Bezpośredni odnośnik

    Byłam z klasą II. Spektakl przepiękny. Dzieci patrzyły, jak zaczarowane. Jeden z chłopców płakał. Ja też!!! Ciągle myślę o tym, ile czasu ukradł mi złodziej czasu!!! Polecam z całego serca!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *