Znasz-Li Ten Kraj… Spoko, to przecież Moniuszko!

znaszlitenkrajOd najbliższego piątku, 26 marca, będzie można w Łodzi zakupić niezwykłą płytę z piosenkami z widowiska muzycznego „Znasz-Li Ten Kraj… Spoko, to przecież Moniuszko!”. To pierwsze takie wydawnictwo w historii łódzkiego Teatru Muzycznego.

Przedstawienie oparto na „Śpiewniku domowym” Stanisława Moniuszki. Pieśni słynnego kompozytora opracował i zaaranżował kompozytor i pianista Andrzej Żylis, kierownik muzyczny przedstawienia. Znane pieśni wykonane są w aranżacjach, których brzmienie i rytm z znacznej części odnosi się do kultury młodzieżowej i takich gatunków muzycznych jak rap, swing czy soul. 

 

Występujący na płycie w utworze „Trzech budrysów” Zorak 3000 to połowa łódzkiego duetu beatboxowego W2B. Duet stworzony jest przez dwóch utalentowanych beatboxerów Zoraka 3000 oraz Turiego, uważanych za wirtuozów beatboxu. Supportowali i współpracowali z O.S.T.R, Molesta Ewenement, Tede, Pezet/Noon, WWO, Afrontami oraz Michałem Urbaniakiem.

Zorak 3000 jest aktualnym Mistrzem Polski w Beatboxie. Potrafi naśladować każdy rodzaj muzyki od jazzu, hip-hopu, funku po drum’n’bass, uk garagei rock.

Płytę w cenie 20 zł będzie można kupić w kasie przed przedstawieniami teatru w Wytwórni Toya Studios, Muzeum Miasta Łodzi, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, Restauracji Filmowej „SHOWTIME”, Teatrach V6 i Studyjnym oraz w kasie w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. Płyta będzie także do kupienia w sklepie „ALE JAZZ!”, ul.Pomorska 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *