Znamy zwycięzców Re-Act Fashion Show 2011! (foto)

DSC_8700

Tegoroczna gala finałowa Re-Act Fashion Show to nie tylko znakomite projekty zdolnych projektantów. To także zaskakujący sposób wtórnego wykorzystania rozmaitych surowców i… zaskakujące efekty!

Re-Act Fashion to projekt modowy oranizowany przez Fundację Re-Act we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Celem wydarzenia jest promocja wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej. Re Act to przede wszystkim konkurs dla młodych projektantów na najlepszą kolekcję przyjazną środowisku, stworzoną z surowców wtórnych. Oficjalną ambasadorką Re-Act w 2009 roku została Iza Miko, natomiast Re-Act 2010 promowała Kinga Rusin.

Finałowy wieczór uświetniły: pokaz specjalny Sylwii Rochali – laureatki Re-Act Fashion 2009 oraz pokaz brytyjskiej marki Goodone – kolekcja Spring/Summer 2012, zaś Jury, w składzie: Olga Nieścier (projektantka, konsultantka wielu światowych marek, związana z VIAMODA), Bartek Michalec (projektant, stylista, dziennikarz mody, współtworca ZUO Corp.), Monika Onoszko (projektantka, dziennikarka mody, dyrektor artystyczny onoMono), Joanna Paradecka-Zicz (projektantka, założycielka marki Paradecka i linii Hand Made), Ramona Rey (piosenkarka, artystka niezależna), Michał Zaczyński (dziennikarz, publicysta, krytyk mody) dokonało trafnych wyborów.

DSC_8663

(Fot. Agata Kobierska)

I Wyróżnienie otrzymała Kamila Niedźwiedzka, za swoją kolekcję „AVU”. Kolekcja wykonana jest z wykładziny PCV oraz męskich koszul. Całość dopełniają buty wykonane z odpadów drzewnych. Inspiracją stworzenia kolekcji był linoryt. Dzięki zastosowaniu dłuta uzyskany został rysunek w postaci sierści, rybich łusek czy skóry węża. Kolekcja jest połączeniem geometryczności krojów wynikających z charakteru materiału i delikatności rysunku uzyskanej tkaniny.

DSC_8728

Fot. Agata Kobierska

II Wyróżnienie zdobył Ricardo Ramos – Hiszpańsko-kolumbijski projektant mody, który mieszka i  tworzy w Berlinie. Jego kolekcja „Reconstructing Klederdracht”, to ekskluzywne kreacje w 100% z materiałów z odzysku – sukienki wykonane z elementów tradycyjnych fartuchów, spódnic i kamizelek, zgodnie z zasadą zrównoważenia i tradycji, ale w duchu współczesnej estetyki.

DSC_8709

(Fot. Agata Kobierska)

Grand Prix Konkursu i tytuł Re-Kreatora przypadły Andrei Pojezdalovej, 22-letniej studentce Wydziału Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie. Stworzona przez nią kolekcja „White” nawiązuje do trendów współczesnej mody, w których kobiece kształty są mocno podkreślane. Tradycyjne elementy dekoracyjne, jak haft i koronka, są dopasowane i wykorzystane w nowoczesnej formie.

Gratulujemy zwycięzcom, a już jutro zapraszamy do Showroomu. Czwartek (27.10.2011) to jedyny dzień, gdy można bezpłatnie i bez żadnych zaproszeń odwiedzić Showroom projektantów i marek modowych w godzinach 15-19, przy ul. Tymienieckiego 22/24

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć premiery kolekcji wiosna-lato 2012 oraz limitowane edycje z kolekcji jesień-zima 2011/2012. Zaprezentowane zostaną ubiory, akcesoria (biżuteria, torby, buty, nakrycia głowy) i moda vintage.

(Tekst na podst. mat. prasowych)

Więcej o Fashion Week na Plastrze Łódzkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *