Znamy skład Jury 5. edycji PL Music Video Awards

Twórcy wideoklipów: Zuzanna Plisz i Maciej Buchwald, raper Szczyl, wokalista legendarnego Cool Kids of Death Krzysztof Ostrowski i dziennikarka Agnieszka Szydłowska zasiądą w Jury tegorocznego festiwalu polskich wideoklipów PL Music Video Awards.

Twórcy mogą zgłaszać wideoklipy do konkursu jeszcze do 10 listopada do godz.23:59. Zgłoszenia są bezpłatne, a klipy można zgłaszać poprzez stronę www.plmva.com.

Statuetki zostaną przyznane w 6 kategoriach muzycznych (pop, rock i ostre brzmienia, dance/electro, alternatywa, extra, hip-hop) oraz trzech specjalnych: debiut reżyserski, ważny przekaz oraz animacja.  Spośród zwycięzców poszczególnych kategorii zostanie wybrane Grand Prix festiwalu.

Konkursowi  i uroczystej gali towarzyszyć będzie bogaty program warsztatów, spotkań i pokazów wideoklipów. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na terenie ASP i Akademickiego Centrum Designu.

Organizatorem festiwalu Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster. Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta  Łodzi oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

WAŻNE DATY:

10 listopada – zakończenie naboru

23 listopada – ogłoszenie nominacji

1-2-3 grudnia festiwal PL Music Video Awards

SKRÓCONE BIO CZŁONKÓW JURY

 

MACIEJ BUCHWALD

Ukończył dziennikarstwo  na Uniwersytecie Warszawskim, wiedzę o teatrze na Akademii Teatralnej oraz reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Autor filmów oraz teledysków (m.in dla Maty, Krzysztofa Zalewskiego, Rasmentalism, czy O.S.T.R).

Reżyser, scenarzysta, komik i improwizator.

Nagradzany na polskich oraz międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. Grand Prix Konkursu Krótkometrażowego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni).

Współpracował m.in. z Januszem Gajosem, Andrzejem Sewerynem, Maciejem Stuhrem, Dorotą Masłowską, Szczepanem  Twardochem, Mariuszem Szczygłem.

W 2015 wystąpił w spektaklu „Nieznośnie długie objęcia“ w reżyserii Iwana Wyrypajewa w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Obecnie realizuje swój pełnometrażowy debiut filmowy.

https://instagram.com/buchwi?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://vimeo.com/maciejbuchwald

 

AGNIESZKA SZYDŁOWSKA

Jak sama mówi, lubi wszystko co się wiąże z działaniami artystycznymi – od teatru przez film, muzykę, sztuki wizualne po samo radio, które też cudownie odwołuje się do wrażliwości i wyobraźni. Lubi rozmawiać z ludźmi, pociągają ją właściwie bez wyjątku.

Ma wielki apetyt na rzeczy nowe i spotkania z tymi, których jeszcze nie spotkała. Nie ma hobby, bo praca jest jej hobby więc wychodzi na to, że pracuje non stop lub – z drugiej strony- non stop oddaje się przyjemnościom.

Dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna.

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

W Programie Trzecim Polskiego Radia prowadziła m.in. audycje: „Radiowy Dom Kultury” i „Program Alternatywny”. W latach 2005–2020 współpracowała z TVP Kultura. Prowadziła tam program „Niedziela z…” oraz była, wspólnie z Markiem Horodniczym, ekspertką w dziedzinie muzyki w programie „Tygodnik kulturalny”. Od września 2020 jest dziennikarką newonce.radio, gdzie prowadzi programy „PS. Gra”, „Tygodnik” i „Godzina Czasu”.

https://instagram.com/babaszydlo?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://newonce.net/redaktor/agnieszka-szydlowska

 

ZUZANNA PLISZ

Absolwentka szkoły filmowej im. K. Kieślowskiego, stypendium zagranicznego na Universidade Lusófona w Lizbonie oraz wielu warsztatów filmowych.

Jej teledyski cieszą się uznaniem na całym świecie i zdobywają nagrody na prestiżowych festiwalach filmowych (m.in. Raindance Film Festival, Leeds International Film Festival).

Wideoklip 'Zdechłam’ dla Kuby Kawalca, którego jest autorką, otrzymał Złotą Żabę na festiwalu Camerimage w 2021 roku i Grand Prix na festiwalu PL Music Video Awards.

 

https://instagram.com/zuzannaplisz?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://vimeo.com/user30585610

 

KRZYSZTOF OSTROWSKI

Debiutował w połowie lat 90-tych na łamach magazynu CZAS KOMIKSU. Jako twórca komiksowy i ilustrator publikował w wielu magazynach takich jak PLAYBOY, NEWSWEEK, MACHINA, GAZETA WYBORCZA.

Wydał pięć autorskich albumów komiksowych, w tym NARKO do scenariusza Dany Łukasińskiej stworzone dla Krytyki Politycznej.

W 2002 roku, wraz z Adamem Badowskim zrealizował pierwszy teledysk (UWAŻAJ dla zespołu CKOD). W kolejnych latach realizował klipy między innymi dla T.LOVE, JAMALA, SMOLIKA i KORTEZA.

Współpracował z CD Projekt Red (jako animator przy WIEDŹMINIE 2 oraz soundtrack supervisor przy CYBERPUNK 2077). Stworzył też aktualne logo firmy i murale na fasady siedzib w Warszawie i Los Angeles.

W latach 2002 – 2013 współtworzył (jako tekściarz i frontman) zespół COOL KIDS OF DEATH.

Pracuje jako wykładowca łódzkiej ASP i gościnnie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Artes Liberales. W 2018 obronił doktorat z animacji w łódzkiej Szkole Filmowej. W 2021 ukończył prace nad autorskim serialem JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM.

https://youtube.com/user/CoolKidsOfDeathVEVO

 

SZCZYL

SZCZYL czyli Tymoteusz Rożynek  to powiew młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu na rodzimej rap scenie. Stylistyczna różnorodność, wyróżniający się wokal i artystycznie dopracowane teledyski to tylko część elementów, którymi Szczyl pozytywnie zaskakuje do tej pory. Jego debiutancki krążek „Polska Floryda” zdobył wiele nagród w kategorii „najciekawszy debiut 2021 roku”, a rapowe portale określiły go jako „najbardziej obiecującą postać, jaka pojawiła się na naszej scenie w ciągu ostatnich miesięcy”.

 

https://open.spotify.com/artist/2L5NIiBRiidSecXHHTB1Hm?si=7ifSjADgSTquxO0maTIf7A

https://www.instagram.com/szcxyl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy