glowne_mercedes_2015

W święto Bożego Ciała, czyli w czwartek, 4 czerwca rozpoczął się trzydniowy zlot Star Drive, organizowany przez Klub Zabytkowych Mercedesów, gromadzący najpiękniejsze modele jednej z najbardziej znanych marek samochodowych.

Pierwszego dnia, w godzinach od 16 do 19 łodzianie, mimo zamkniętej tego dnia galerii handlowej, licznie zgromadzili się na rynku Manufaktury, aby móc podziwiać piękne, wypieszczone przez swoich właścicieli czterokołowce. Największym zainteresowaniem samochody cieszyły się rzecz jasna wśród mężczyzn, jednak nie brakowało również przedstawicielek płci pięknej przystających przy modelach aut, podziwiając je od kierownicy aż po felgi. Każdy z zainteresowanych mógł porozmawiać z właścicielem na temat jego Mercedesa.

W piątek zaplanowany został wyjazd główną bramą Manufaktury Mercedesów zmierzających na rajd po województwie łódzkim. Po powrocie o godzinie 17 znów trafiły na swoje pokazowe miejsca, aby jeszcze więcej wielbicieli kunsztu samochodowego mogło nacieszyć oczy.

Ostatniego dnia, w niedzielę, około godziny 10 samochody wyruszyły na paradę ulicą Piotrkowską, aby parę godzin później wrócić na rynek Manufaktury na konkurs elegancji, na którym każda załoga reprezentująca samochód, robiła wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować swoje cacko, opowiedzieć jego historię, a chętni mogli odegrać również scenkę. Uczestnicy byli przebrani w stroje stosowne do czasów, z jakich pochodzi model ich Mercedesa.

Goście specjalni odwiedzili zlot w sobotę. Byli to m.in. aktor Marcin Dorociński, który przyjechał swoim ponad trzydziestoletnim modelem SEC, pisarz Szczepan Twardoch, właściciel modelu W114 coupe oraz najważniejszy z nich, sam Niels Kowollik, prezes Mercedes-Benz Polska.

(Tekst i Fot. Milena Piesik)

Interesuje Cię motoryzacja? Kliknij!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w nowej odsłonie (wizualizacje)
08092012_041
Parada motocykli Yamaha Drag Star (foto)
wiosenny_kiermasz_zpt_20120414_1504800272
Wiosenny Kiermasz ŁZPT (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*