mercedesyPrzed nami jedno z najciekawszych wydarzeń w tym sezonie. W czwartek, 4 czerwca, rozpocznie się  unikatowa impreza – zlot Star Drive. Przez trzy dni na rynku Manufaktury będzie można podziwiać zachwycające modele starych mercedesów. To prawdziwa gratka nie tylko dla fanów motoryzacji. 

Zlot Star Drive to największa impreza organizowana przez Klub Zabytkowych Mercedesów. Co roku motoryzacyjne dzieła sztuki z logo Mercedesa zjeżdżają do innego miasta w Polsce. Podczas tegorocznej, 14. edycji Star Drive, miłośnicy zabytkowych aut spotkają się w Łodzi.

W czwartek w godz. 16-19 na rynek Manufaktury wjedzie 90 mercedesów. Spotkamy tam m.in. jedyne w Polsce, unikatowe modele jak Mercedes W21 z 1933 roku, czy Mercedes 290 SR z 1937 r. Oczywiście również nie zabraknie takich modeli jak Adenauer Cabrio z numerem fabrycznym 1, 170V z nadwoziem karetki, czy też modeli W111 z nadwoziem cabrio i coupe i legendarnych 190 SL.

W piątek od godziny 9.30 do godziny 11.00, mercedesy wyjeżdżać będą przez bramę główną Manufaktury na rajd po województwie łódzkim. Samochody wrócą do Manufaktury o godzinie 17 i znów będzie można je podziwiać na rynku. 

W sobotę ok. godz. 10 mercedesy w paradzie wyjadą na ulicę Piotrkowską. Tam wezmą udział w pierwszym konkursie elegancji. Po zaprezentowaniu się na najpiękniejszej ulicy naszego miasta, ok. godz. 16:30 wrócą na konkurs elegancji na rynek Manufaktury. Każda załoga zaprezentuje samochód przed jury, opowie o jego historii, a dodatkowo może również zaprezentować scenkę. Uczestnicy będą  przebrani w stroje stosowne do czasów, z których pochodzą samochody.  Jak zapewniają organizatorzy – dobra zabawa gwarantowana. Imprezę poprowadzą znani łódzcy dziennikarze: Marek Perczak i Leszek Bonar. Z posiadaczami starych mercedesów będzie można porozmawiać m.in. o historii pojazdów czy metodach ich renowacji.

Także w sobotę wśród uczestników zlotu będzie można wypatrzyć również gwiazdy. Do zdeklarowanych pasjonatów mercedesów należą m.in. aktor Marcin Dorociński, który przyjedzie swoim ponadtrzydziestoletnim modelem SEC. Natomiast pisarz Szczepan Twardoch pojawi się w Łodzi z modelem W114 coupe. O randze imprezy niech świadczy fakt, że gościem specjalnym będzie sam Niels Kowollik, prezes Mercedes-Benz Polska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plastry Kultury 2018 – inicjatywa roku
Mikolaj_w_Porcie_Lodz
Spotkanie łódzkich Mikołajów w Porcie Łódź
Srebrna_fiest_Plakat_aktualny_www
Srebrna Fiesta na Piotrkowskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*