zlotmanuPrzed nami kolejna edycja jednej z ulubionych imprez łódzkich miłośników motoryzacji. Aż 150 Fiatów 126p wjedzie w sobotę (19 września) na rynek Manufaktury w wielkiej Paradzie Maluchów. Będzie można obejrzeć nie tylko klasyczne wersje tych aut, ale również te przerobione i to bardzo pomysłowo.

W sobotę w Łodzi spotkają się miłośnicy „małych fiatów” z całej Polski, a nawet z zagranicy. – Mamy już potwierdzenie udziału malucha na co dzień jeżdżącego po Niemczech. Poza tym będzie sporo klasyków, zabytków na żółtych numerach, a także aut przerobionych. Na przykład model, który ma 100 koni mechanicznych i może jechać nawet 200 km/h! – wyjaśnia Paweł Kawiński, organizator zlotu.

Maluchy wjadą do Manufaktury od strony ulicy Ogrodowej, przez rondo przy budynku ms2 ok. godz. 16. Zaparkują na rynku, a ich właściciele wezmą udział w konkursach, m.in. na najstarszego, najpiękniejszego i… najbrzydszego „malucha”. Nagroda w tej ostatniej kategorii, choć kontrowersyjna, wcale nie jest powodem do wstydu. – Poprzednio nagrodziliśmy właściciela auta przerobionego według stylu rust. Właściciel niemalże skakał z radości. Na co dzień o takich autach mówimy „totalny dezel”, ale to tylko takie wrażenie. Efekt pozornego zniszczenia jest celowy – tłumaczy Paweł Kawiński.

Goście Manufaktury, którzy przyjdą w sobotnie popołudnie na rynek, będą mogli nie tylko podziwiać te najpopularniejsze niegdyś auta na polskich drogach, ale także porozmawiać z ich właścicielami. – Każdy samochód ma swoją indywidualną historię. A ich posiadacze chętnie wspominają stare dzieje. Większość z nas ma jakieś wspomnienia z „maluchami” – podsumowuje organizator zlotu.

To nie przypadek, że właśnie w Łodzi co roku odbywa się zlot fanów Fiata 126p. W mieście działa najprężniejszy w Polsce klub miłośników „małych fiatów”, zrzeszający aż 6 tysięcy osób! Więcej na stronie klubu – terytorium126p.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
l4k
Festiwal Łódź Czterech Kultury 2017 – informacje
xix_oglnopolska_gieda_rzeczy_dawnych_i_osobliwoci_20110306_1508579067
Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości – XXVI edycja
6 Śniadanie & Gablota Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*