ZIGGIE_PIGGIE_FOTO_2

W piątek, 31 marca o godz. 20 w Andrzeju, nie denerwuj się rozpocznie się koncert formacji Ziggie Piggie. Jako support pojawi się Szewska Pasja – after Japko Hot Shot. Bilety: przedsprzedaż – 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.

Ziggie Piggie powołał latem 2006 roku Sebastian „Stecyk” Steć, rzucił pomysł, by stworzyć nowy projekt muzyczny inspirowany muzyką karaibską i kubańską. W początkowym składzie zespołu obok „Stecyka” znaleźli się Bartosz „Paździoch” Mizera i Tomasz „Rudi” Fabryczny.

Drummer Stecyk jest jednym z prekursorów muzyki ska w Polsce (załozył formacje m.in. Skankan, HorrorShow, The Stylers, Konopians).

Skład zespołu wkrótce zasilili nowi muzycy – Darek „Dareczek” Jagiełka, Bartosz i Ola Papaj, Adam „Żaba” Marszałek, Sara Mikolasz. Niedługo trzeba było czekać na debiutancką płytę „Light Smyk Music”. Album wydany wiosną 2008 roku i spotkał się z gorącym odbiorem fanów.

Po sukcesie debiutu i licznych koncertach zespół postanowił pójść dalej. Powstał pomysł zarejestrowania własnych interpretacji standardów muzyki jamajskiej. Aby uzyskać inne brzmienie zaproszono do udziału muzyków reprezentujących scenę reggae/ska, m.in. Roberta Brylewskiego, Ska Dyktatora, Tigera i Szczepana (Skankan), Kozera (Konopians) oraz muzyków z grup Bartenders i ambient jazzowej Muariolanzy.

Aby nie stracić unikalnego brzmienia znanego ze starych jamajskich nagrań zespół postanowił zarejestrować materiał na tzw. „setkę” co w normalnym języku oznacza, że nagrywali na żywo w pełnym składzie. Po wielu próbach z ustawieniem sprzętu i mikrofonów (analogowe miksery, lampowe preampy i mikrofony) nadeszła chwila rejestracji.

Na płycie „Old Songs” znalazły się m.in. nagrania z dorobku Laurela Aitkena czy The Skatalites. Singlem promującym był utwór „It’s Too Late” zaśpiewany z gościnnym udziałem Brylewskiego.

Zespół Ziggie Piggie zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą, które zostały świetnie przyjęte przez publiczność â m.in. trasa koncertowa po Słowacji i Czechach z gwiazdą czeskiego ska grupą Tleskač czy wspólne koncerty z Agrolites, Yardee Sound System, Dr. Love, Bas Tajpanem, Mikaelem, Dr. Ring Dingiem i Mr Zoobem. Grupa ma na swoim koncie także występy na Przystanku Woodstock 2010 (duża scena), Festiwalu Afryka w Toruniu czy z okazji otwarcia Muzeum Polskiego Rocka w Jarocinie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
José Feliciano w Atlas Arenie
deadr
Dead Richard w Pubie Ferajna
semantyka
Semantyka i Fatlak w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*