W poniedziałek 27 lipca rozpoczęło się w Łodzi, na obiekcie KS Budowlani Łódź, zgrupowanie dwóch młodzieżowych Reprezentacji Polski w Rugby 7, które przygotowują się do startu w międzynarodowym turnieju Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie.

W szerokiej, 20-osobowej, kadrze drużyny do lat 16, prowadzonej przez Macieja Misiaka i Marka Maciejewskiego znalazło się trzech zawodników KSB. Dla Filipa Soszki, Aleksandera Łazowskiego i Bartłomieja Pietrzaka (wychowanka BBRC Łódź) jest to pierwsze zgrupowanie Reprezentacji Polski. Z szerokiej kadry trenerzy wybiorą turniejową 12-stkę, w której mamy nadzieję znajdą się wszyscy łodzianie.

„Mamy ambicję i realne szanse wygrać ten turniej. Atmosfera na zgrupowaniu jest bardzo dobra, a poziom uczestniczących zawodników jest wysoki, dzięki czemu możemy skupić się na doskonaleniu ich umiejętności indywidualnych, współpracy w obronie i zgraniu drużyny.” – powiedział trener Marek Maciejewski.

Wśród 13 osób powołanych do drużyny narodowej do lat 18 również znalazło się trzech zawodników KSB. Trener Jakub Seklecki powołał Michała Łaszcza, Michała Dudka i Grzegorza Bielińskiego. Dla każdego z trzech zawodników KSB jest to kolejna szansa na grę z orzełkiem na piersi i dalszy sportowy rozwój.

Obie Reprezentacje trenują trzy razy dziennie, a w piątek wyjadą do Budapesztu. Turniej Nadziei Olimpijskich jest jednym z niewielu, jakie odbędą się w tym roku. Większość międzynarodowych rywalizacji w tym roku została odwołana ze względu na epidemię Koronawirusa. Dla utalentowanych polskich zawodników i zawodniczek będzie to świetna okazja do konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami z Węgier, Czech i Słowacji oraz zdobywania boiskowego doświadczenia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Venol Atomówki Łódź po obozie
Rugby Europe Trophy: Polska – Niemcy
SP_Ozorkow
Finał Małej Ligi Rugby Tag (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*