Zgłoś film na IV O!PLA 2016

OPLA_2016_DEADLINEOgólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA ogłasza nabór filmów do IV edycji największego na świecie festiwalu polskiej animacji, w którym Jurorami będą tradycyjnie sami widzowie biorący udział w projekcjach. Zgłoszenie filmu do konkursu jest bezpłatne i możliwe on-line. Termin zgłaszania filmów oraz dostarczenia ich do Organizatora upływa 31 stycznia 2016 r.

Podstawą O!PLA 2016 będzie – tak jak w latach ubiegłych – KONKURS NAJNOWSZEJ POLSKIEJ ANIMACJI DLA WIDZÓW 16 (MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH) przeprowadzony w 6. kategoriach , a także KONKURS „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!” przeprowadzony w 2. kategoriach.

KATEGORIE O!PLA 2016:

1.STUDYJNA > filmy zrealizowane w studiach filmowych (w tym Dyplomy realizowane poza uczelnią), posiadające dofinansowanie z państwowych źródeł – PISF, MKiDN, etc.
2.SZKOLNA > filmy zrealizowane w szkołach (na wydziałach) filmowych / artystycznych, w tym także filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji (krajowych lub zagranicznych).
3. OFF&GO! > filmy zrealizowane poza systemem studyjnym lub szkolnym, i nie posiadające dofinansowania z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.), a także filmy zrealizowane przez amatorów w ramach warsztatów animacji (krajowych lub zagranicznych).
4.ANIMOWANY WIDEOKLIP/TELEDYSK > filmy zrealizowane na zlecenie bądź nie, do konkretnego utworu muzycznego, w tym tzw. wideoklipy nieoficjalne.
5.ANIMOWANE FRASZKI > filmy, których akcja trwa maksymalnie 120 sekund. TO NIE MUSZĄ BYĆ ADAPTACJE UTWORÓW LITERACKICH!
6.FORMANIMY > abstrakcje i animacje eksperymentalne.
7.TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > filmy skierowane do dzieci: 1) w wieku przedszkolnym, 2) w wieku wczesnoszkolnym (zobacz REGULAMIN i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Konkursu TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!).

Do konkursu przyjmowane są FILMY ANIMOWANE ZREALIZOWANE W POLSCE LUB ZAGRANICĄ PRZEZ POLSKICH ARTYSTÓW, SKIEROWANE DO WIDZÓW: 1) DOROSŁYCH/MŁODZIEŻY 16 (KONKURS GŁÓWNY), 2) DZIECI (KONKURS „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!”), ZREALIZOWANE POMIĘDZY 1. STYCZNIA 2014, A 31. GRUDNIA 2015, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 22 minuty (włącznie z napisami końcowymi). Możliwe jest jednak zgłoszenie filmu dłuższego (średniometrażowego, pełnometrażowego) > zobacz REGULAMIN!

IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU POLSKIEJ ANIMACJI „O!PLA” odbędzie się w dniach 21 marca – 08 maja 2016 roku w kilkudziesięciu miejscowościach na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. 5. Laureatów O!PLA 2016 poznamy 15.05.2016 w Łodzi, podczas Wielkiego Finału O!PLA 2016 (13-15.05.2015). Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21. miejscowościach (20. miastach i 1. wsi). Druga edycja (2014) w 44. miejscowościach (39. miastach i 5. wsiach). Trzecia edycja (2015) w 51. miejscowościach (47. miastach i 4. wsiach).  Mapa O!PLA 2016 będzie dostępna na początku 2016 roku na oficjalnej stronie Festiwalu: http://www.polskaanimacja.pl

Głównym Organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU POLSKIEJ ANIMACJI „O!PLA” jest PIOTR KARDAS (Animation Across Borders).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy