Łukasz Jemioł, Adrian Krupa, Maria Wiatrowska, Karolina Mikołajczyk, Maciej Jóźwicki, Mikołaj Żurek – wszyscy oni u progu wielkiej kariery byli laureatami konkursu Złotej Nitki. Już wkrótce ten sukces mogą powtórzyć kolejni młodzi projektanci, którzy zgłoszą się do tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w ramach Łódź Young Fashion. Zgłoszenia do konkursu można wysyłać tylko do 30 września.

 

Złota Nitka to ogólnopolski konkurs dla młodych projektantów, który od trzech dekad wyłania utalentowanych twórców, torując im drogę do świata mody. Zwycięzca zyska uznanie branży i zdobędzie 30 000 zł, które ułatwi realizację marzeń o rozwoju własnej marki.

 

– Od kilku lat otrzymywaliśmy prośby o podniesienie limitu wieku w konkursie, dlatego zdecydowaliśmy, że od tego roku swoje prace mogą zgłaszać osoby do 35. roku życia. Złota Nitka to konkurs, który od lat przyciąga młodych projektantów, a dla wielu znanych dziś twórców był przepustką do świata wielkiej mody. Mieliśmy sposobność obserwować narodziny takich gwiazd mody jak Łukasz Jemioł, duet Paprocki&Brzozowski czy Adrian Krupa – mówi Katarzyna Wróblewska, dyrektor artystyczna Łódź Young Fashion.

 

Co istotne, do konkursu mogą zgłaszać się nie tylko studenci i absolwenci kierunków związanych z modą i projektowaniem ubioru, ale również osoby, które projektowania uczyły się samodzielnie. Do konkursu mogą zostać zgłoszone kolekcje, które powstały w latach 2020-2022 składające się z od 8 do 11 sylwetek, jednak w pierwszym etapie konkursu wystarczy przedstawić zdjęcia zaledwie czterech, a pozostałe udokumentować w formie szkiców.

 

Co będzie kluczowe przy wyborze finałowych kolekcji? W tym roku konkursowy regulamin stawia przed jury zadanie wyłonienia najbardziej kreatywnych młodych projektantów. Na elektroniczne zgłoszenia poprzez panel online dostępny na stronie www.lodzyoungfashion.com organizatorzy czekają do 30 września.

Nazwisko zwycięzcy poznamy ostatniego dnia tegorocznej edycji Łódź Young Fashion, które odbędzie się w dniach 24-26 listopada.

 

Organizatorami Łódź́ Young Fashion są̨ Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym jest Miasto Łódź́, partnerem Łódzkie Centrum Wydarzeń.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
alejapiatek
Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 Aleja Projektantów (foto)
IMG_7706
13 Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Łódź 2016 (foto)
pwsftvit
Konkurs na plakat IX Przeglądu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*