Niezależnie od wszystkiego Festiwal Animacji O!PLA wkracza w drugą dekadę! Już po raz JEDENASTY Animation Across Borders, inicjator i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, ogłasza otwarty dla wszystkich nabór filmów do TRZECH konkursów w ramach 11. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU JEST BEZPŁATNE. Termin zgłaszania filmów ONLINE upływa 31. grudnia 2022 r.
 
REGULAMIN I FORMULARZE ONLINE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE WWW.POLSKAANIMACJA.PL 

Festiwal O!PLA jest największą prezentacją bieżących dokonań w obszarze rodzimej animacji filmowej; od filmów profesjonalnych, przez studenckie, szkolne, warsztatowe, po amatorskie i niezależne; od filmów dla (i tworzonych przez) dorosłych po filmy dla dzieci i młodzieży, w tym te tworzone przez bardzo młodych artystów; od filmów fabularnych, przez wideoklipy po prace eksperymentalne i ekstremalnie krótkie. Jak zawsze Jurorami w konkursie będą sami widzowie w różnym wieku uczestniczący w stacjonarnych projekcjach konkursowych w wielu polskich miejscowościach. Nagrodami będą tradycyjnie Tobołki Koziołka Matołka oraz wyjątkowe wyróżnienia.
 
Do konkursu przyjmowane są FILMY ANIMOWANE ZREALIZOWANE W POLSCE LUB ZAGRANICĄ (PRZEZ TWÓRCÓW O POLSKICH KORZENIACH), POMIĘDZY 1. STYCZNIA 2021, A 31. GRUDNIA 2022, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 30 minut (włącznie z napisami końcowymi).
 
Jeden twórca/właściciel praw może zgłosić do selekcji dowolną ilość filmów z lat 2021-2022.
 
11. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się w dniach 21 marca – 30 kwietnia 2023 roku.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wwf
Węgierska Wiosna Filmowa w Charlie
robinhood
Premiery kinowe – maj 2010
bollywood
Maraton Bollywood w Silver Screenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*