Zgiełk & Stara Szkoła w New Yorku

zgielkstaraszkolaW sobotę, 30 września o godz. 18 w New Yorku rozpocznie się koncert zespołów Zgiełk i Stara Szkoła. Bilety kosztują: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu imprezy.

To muzyczne spotkanie szlachetnego brzmienia rocka zespołu Zgiełk i southern rockowych opowieści w rodzimym języku, zespołu Stara Szkoła.

Zgiełk – Początki zespołu założonego przez Jarosława Lorenca (gitara) sięgają 2002 roku, natomiast rozkwit kapeli nastąpił po kilku latach, kiedy zespół grał już w ustabilizowanym składzie wraz z Sebastianem Kokoszewskim (bas) i Marcinem Perkowskim (perkusja). W 2011 Zgiełk wydał swoją debiutancką płyte pt. PŁOMIEŃ. Od 2012 kapela tworzy nowy projekt bazujący na piosenkach o dawnej, fabrycznej Łodzi. Do współpracy został zaproszony Jędrzej Olżewski (skrzypce elektryczne) wprowadzając nowe brzmienie. W 2016 r. premierę miała wieńcząca projekt druga długogrająca płyta zespołu „W mieście Łodzi”. Zgiełk to dobre rockowe granie i niebanalne kompozycje, w których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Stara Szkoła to pierwszy w życiu zespół założony w 2010 roku przez dojrzałych facetów. Liderem zespołu, autorem tekstów i większości muzyki jest Tomek Kuczma. Jego mądre teksty pisane są z pozycji dojrzałego mężczyzny, jednak wielu słuchaczy znajduje w nich coś dla siebie. Autorami muzyki są także Maciej Zamczała i Michał Kunkel.

Stara Szkoła konsekwentnie i bez kompromisów, przedstawia własną, rock – bluesową poetykę, grając na koncertach ledwie niewielką część repertuaru. Zespół regularnie koncertuje, gromadząc licznych słuchaczy, doceniając lepszy kontakt z publicznością, zespół woli koncerty klubowe. Członkowie zespołu mówią „Słuchając naszej muzyki, usłyszycie wiele o nas, może coś o sobie, usłyszycie jak spełniają się nasze muzyczne marzenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *