pg_zeus_25_0778W ubiegły piątek, 22 lutego, mury dawnego kina Cytryna przy ul. Zachodniej przeżyły prawdziwe oblężenie – a wszystko to z okazji koncertu promującego nowe wydawnictwo reprezentanta składu Pierwszy Milion.

Album Zeus. Nie żyje. przez wielu jest uważany za jedną z najlepszych płyt hip hopowych minionego roku. Świadczyć może o tym choćby ciągła obecność na oficjalnej liście sprzedaży (OLiS) – gdzie jest już przeszło jedenasty tydzień. Potwierdza to również wysoka frekwencja w Scenografii, do której ostatecznie nie weszli wszyscy zainteresowani – bilety dostępne w przedsprzedaży wyprzedały się jak świeże bułeczki, podobnie było z rezerwą pozostawioną do nabycia „na bramce” bezpośrednio przed wydarzeniem.

Pomimo dość rozbudowanego lineupu – ku zaskoczeniu stałych bywalców łódzkich imprez – każdy z występujących rozpoczynał swój koncert zgodnie z opublikowaną wcześniej rozpiską. Jako pierwszy na scenie pojawił się BCZ, po którym pojawił się Klasik ze wsparciem DJ Cidera, Adama Żaczkiewicza na perkusji i beatboxerem Qlą (ze składu Soundbusters). Potem  ze swoim energetycznym funkowo-rock’n’rollowym repertuarem pojawił się zespół Premiera z Koluszek, skutecznie rozgrzewając zebraną publiczność. Po godzinie 23 scena należała już do ekipy nowo powstałego labelu Pierwszy Milion.

joomplu:48765

Całość rozpoczął Hary, przedstawiając m.in. materiał z jego nadchodzącej epki 7 grzechów, a następnie przyszedł czas na najbardziej oczekiwane postaci – Zeusa wspomaganego przez Joteste. W czasie ich dwugodzinnego koncertu panowie zaprezentowali przekrój całej swojej twórczości (serwowanej przez DJ Mixaira oraz gościnnie DJ Cube’a), choć bez wątpienia wieczór należał do najnowszego albumu Kamila – rozpoczynając od Śnieg i lód i Mr. Underground, przez Hipotermię, Świt i Słońce, a kończąc na nietypowej melorecytacji Gwiazd. W międzyczasie usłyszeć można było wiele starszych utworów jak np. Pokolenie (zarapowane na podkładzie Cypress Hill), Ulice w ogniu i Oddech Joteste, ale też dobrze znane Gdy pada strzał czy Zakochałem się w Jill Scott Zeusa.

Wszystko dopełnił bis pierwszego singla z albumu czyli utwór Znasz mnie, po którym raperzy poświęcili czas dla fanów na rozmowę czy podpisywanie płyt.

Zobacz także:

Zeus – nowy teledysk (foto+wideo)

Urodziny portalu lodzkirap.pl – Pyskaty (foto)

Urodziny portalu lodzkirap.pl – 3 koncert (foto)

Pierwsze urodziny portalu lodzkirap.pl (foto)

Apokalipsa – 2 urodziny C.E.L. (foto)

Hollyłódź Rap Night w Improwizacji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
volver_20130215_1510681485
Zakochani w Łodzi w Hali MOSiR (foto)
IMG_5197
Imagine Dragons w Atlas Arenie (foto)
IMG_9340
Artrosis w Łódzkim Domu Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*