Zemsta futrzaków – recenzja

zemstafutrzakowW polskich kinach od pewnego czasu można oglądać komedię familijna pt. „Zemsta futrzaków”. Ta niezbyt skomplikowana opowiastka ma jeden zasadniczy plus, czasami jest po prostu śmieszna.

  
Dan Sanders (Brendan Fraser) wraz z rodziną muszą przez rok nadzorować prace nad powstaniem w głębi lasu nowego osiedla mieszkaniowego. Miesiące mijają, przylatuje szef i okazuje się, iż kontrakt zostaje przedłużony o kolejne trzy lata. Cel jest prosty – last ma zniknąć, a na jego miejscu powstanie mnóstwo domów.

Traf chce, iż o planie dowiaduje się szop pracz. Wraz z innymi zwierzętami będzie walczyć o swoje. Uwaga, rozpoczyna się tytułowa zemsta futrzaków.

Zwierzaki przypominają tu nieco Kevina z „Kevin sam w domu”. Także jak mały bohater muszą ratować swój dom – las przed złymi oprawcami – ludźmi. Korzystają z posiadanego „asortymentu”. O swoje walczą więc i skunksy, i gromada ptaków, czy nawet niedźwiedź. Dowodzi im wspomniany już, bystry szop pracz.

„Zemsta futrzaków” nie ma olśniewającej fabuły. Ot prosta opowiastka z nieco ekologicznym zacięciem mówiąca, że nie każdy, kto uważa się za pro-eko taki jest, że flora i fauna dadzą sobie radę i „zemszczą się”. Oczywiście z małą pomocą ludzi. Plusem tejże komedii familijnej jest to, że jest ona po prostu zabawna. To niezbyt wyszukany humor, opierający się na dowcipie sytuacyjnym, no ale czasami śmieszy, co nie jest obecnie normą w komediach. Dlatego można się na „Zemstę futrzaków” wybrać. Tak dla relaksu z rodziną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy