Zlesny_plakatZaczęło się od podstawowego pytania: co byście chcieli zagrać? Odpowiedź: wszystko! Czyli od Szekspira po Gwiezdne wojny. Z tej to pięknej chęci powstał scenariusz Złychsnów, gdzie każda postać może wyśnić swoja opowieść.

Przykładowo Złysen o nosorożcu, który pozował panu Durerowi przeplata się ze Złymsnem Fiodora Kułygina o trzech zrzędach, co nie pojechały do Moskwy albo Złymsnem Rozaliny z Tarnowa itd.

– Jedenastu aktorów, z którymi pracowałam, to grupa niezwykle zdolnych i świetnie przygotowanych do swojego zawodu ludzi. Moje zadanie polegało więc głównie na tym, żeby „dać im się nagrać”, żeby mogli pokazać swoje możliwości korzystając z różnych  konwencji scenicznych, mówiąc wieloma teatralnymi językami, żeby było „i do śmiechu  i do płaczu”, i tak, jak tylko chcą – mówi Agata Duda-Gracz.

Premiera spektaklu 16 i 17 lutego 2013 roku na dużej scenie Teatru Studyjnego PWSFTviT.

Realizatorzy:

scenariusz, reżyseria i scenografia:  Agata Duda-Gracz
asystent reżysera: Agata Schweiger
ruch sceniczny: Tomasz Wesołowski
reżyseria światła: Dariusz Adamski
multimedia: Karol Rakowski
muzyka oryginalna: Maja Kleszcz, Wojtek Krzak
zdjęcia: Grzegorz Nowak
występują: Piotr Bondyra, Paulina Gałązka, Małgorzata Goździk, Adrianna Janowska-Moniuszko, Karolina Kamińska, Julia Konarska, Konrad Korkosiński, Damian Kulec, Antoni Milancej, Aleksandra Posielężna, Marcel Sabat

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
improgliceryna
Grupa improwizacyjna Improgliceryna w Szafie
experym
Eksperymenteatralium 2013 – informacje
Wakacyjny plener, czyli teatr lalek w Textorial Park

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*