Zerwane więzi 2.0 w Galerii WY (foto)

14 lutego W Y organizująca obecnie wystawy na terenie OFF Piotrkowskiej zorganizowała wernisaż projektu Zerwane więzi 2.0. To analiza porównawcza zdjęć, filmów i archiwów rodzinnych Weroniki Mendrek i Michała Szufli, quasi-śledztwo dotyczące potencjalnego pokrewieństwa.

Weronika Mendrek – studentka trzeciego roku Fotografii i Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Laureatka stypendium ufundowanego przez Arkadiusza Branickiego (2018). W swoich pracach głównie skupia się na przeniesieniu sennych doznań, które wiążą się z mistyczną wędrówką w świat zjawisk niewyjaśnionych.

Michał Szufla – absolwent Projektowania tekstyliów na Politechnice Łódzkiej, obecnie student Filozofii na Uniwersytecie Łódzkim. Jako członek SKN Sztuk Wizualnych uczestniczył w wystawach Teatr Przedmiotów (festiwal Urban Tribes, 2014), Razem. Redefinicja miejsca (wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi, 2014), Piękne śmieci – porzucone/odrzucone (Galeria Forum Fotografii, 2017). Współtwórca projektu @szmatrix, dwukrotny uczestnik wystaw Galerii Czynnej.

/fot. MB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *