Zemsta Rodziny Omletów

Połowa lat 90., spodnie z lampasami, blokowiska, dwa zwaśnione klany i Ty. Czujesz klimat? Przekonaj się, do czego zdolni krewni, gdy stawką w konflikcie jest honor. Wkrocz do świata wielomiejskich osiedli i zasmakuj Zemsty rodziny Omletów Jakuba Kalety.

Jak zareagujesz, gdy pewnego razu Twoje dziecko wróci do domu dotkliwie pobite? Ojciec 10-letniego Miłoszka Omleta nie zamierza czekać z założonymi rękami, gdy jego syn zostaje poturbowany przez rówieśnika – Patryka Czujkę.

Szykuje krwawą zemstę, nie zważając na konsekwencje. Co jeśli okaże się, że krewni Patryka to niemal rasowi przestępcy, dla których granice nie istnieją? Zobacz, co wyniknie z konfliktu dwóch rodzin i daj się porwać aurze ostatniej dekady XX wieku doprawionej solidną porcją humoru. Udawanie patologicznej rodziny to był strzał w dziesiątkę. Wyszło nam to, jak zwykle, doskonale.

O autorze:
Jakub Kaleta urodził się w 1986 roku w Łodzi i tam spędził prawie całe swoje życie. Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Przez dwanaście lat pracował jako dziennikarz radiowy w trzech łódzkich rozgłośniach: Radiu Łódź, Studenckim Radiu „Żak” Politechniki Łódzkiej, a także w nieistniejącej już Planecie FM. Obecnie realizuje się w zawodzie niezwiązanym z mediami. Interesuje się muzyką alternatywną, kinem grozy, szaradziarstwem oraz grami planszowymi. Pod koniec nauki w liceum wpadł na pomysł napisania książki. Przez kolejne kilkanaście lat szlifował go, aż do uzyskania finalnego kształtu – powieści satyrycznoprzygodowej, osadzonej w realiach połowy lat 90. Tekst ubogacił archaizmami i regionalizmami, a także doprawił dużą dawką kontrowersyjnego humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *