01032013_186W piątek, 1 marca gościem Atlasu Sztuki był Zbigniew Rybczyński. Na spotkanie z wybitnym reżyserem przybyło kilkuset zainteresowanych. Zainteresowanie wydarzeniem było tak wielkie, że dla wielu zabrakło miejsca na sali.

Zbigniew Rybczyński to jeden z największych polskich reżyserów zajmujący się filmem eksperymentalnym. Zdobył m.in. pierwszego w historii polskiej kinematografii Oscara w kategorii Krótkometrażowy Film Animowany za Tango. Pochodzący z Łodzi twórca znany i doceniany jest na całym świecie.

W czasie kilkugodzinnej imprezy opowiadał o swojej drodze arystycznej, którą można krótko scharekteryzować korzystając z tytułu prezentacji Łódź – Wiedeń – Nowy Jork – Tokio – Berlin – Kolonia – Los Angeles – Wrocław – Łódź. Warto dodać, że w piątek prezes Atlasu Sztuki, Jacek Michalak, wspomniał o tym, że planowana jest wystawa Rybczyńskiego w przestrzeni przy Piotrkowskiej 114/116.

joomplu:48968

Przed spotkaniem przybyli widzowie mieli szansę obejrzeć Capriccio no.24, a na zakończenie wieczoru wyświetolono m.in. Why should i cry?, Imagine, The Orchestra oraz Wroclaw Audiovisual Technology Center – film autorstwa Doroty Zglobickiej opowiadający o powstawaniu studia filmowego Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, którego dyrektorem artystycznym jest Zbigniew Rybczyński.

Zobacz także:

Centrum wszystkiego w Atlasie Sztuki (foto)

Prace Samuela Szczekacza w Atlasie Sztuki (foto)

Front Wschodni w Atlasie Sztuki (foto)

Gospodarz śpi a jemu w polu rośnie w Atlasie Sztuki (foto)

Performatywny Beuys w Atlasie Sztuki (foto)

Anna Baumgart i Andrzej Turowski w Atlasie Sztuki (foto)

Contract Killer w Atlasie Sztuki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9294
Se-ma-for Film Festival 2013 – dzień I (foto)
poll
Guzikowcy w Parku Poniatowskiego
Tobołki Koziołka Matołka na Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA rozdane po raz szósty

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*