DSCF4590W niedzielne popołudne, w Parku im. Adama Mickiewicza, znanym również jako Park Julianowski, odbyły się zawody psiego posłuszeństwa Rally-o. Wzięło w nich udział blisko 50 drużyn złożonych z psów i ich właścicieli.

Rally-o (Rally Obedience) jest sportem dla psów, bazującym na ich posłuszeństwie wobec właścicieli, popartym wzajemnym szacunkiem oraz zaufaniem. Jest to pewnego rodzaju przygotowanie do późniejszego obedience, czyli wykonywanie ćwiczeń z psem, polegających na długotrwałym treningu. W przeciwieństwie do niego, rally-o wymaga mniejszej kondensacji pracy w pupilem.

joomplu:94602

Niedzielne zawody pokazały widzom, dla których wstęp na zawody był darmowym, ile korzyści i zabawy płynie z przyjaźni z psem oraz treningów. Zawody były podzielone na kategorie wiekowe zarówno u psów, jak i ich właścicieli, którzy prowadzili je po torze. Składało się na niego przejście po wyznaczonej trasie z psem oraz wydawanie mu komend typu „siad”, „waruj”, „równaj”, „zostań”  czy przejście slalomem między pachołkami. W końcowej klasyfikacji liczyła się nie tylko dokładność wykonania poszczególnych zadań, lecz również czas pokonania toru.

joomplu:94599

Stowarzyszenie Rally-o działa na terenie całego kraju. Tylko w tym roku zorganizowało ono zawody m.in. w Warszawie, Stargardzie Szczecińskim, Olsztynie, Trójmieście czy Tarnowie.

Zobacz także:

Wystawa Psów Rasowych – maj 2013 (foto)

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2012 (foto)

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych – listopad 2012 (foto)

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2011 (foto)

Międzynarodowa wystawa psów rasowych – maj 2010 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
a2011-03-05_15-52-59
XIX Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości (foto)
lodz3
Graffiti – sztuka miasta 4 (foto)
_MG_6978
Targi Ślubne Łódź 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*