Zawodnicy KS Budowlani Łódź rozpoczynają rywalizację w II Lidze rugby. Już w niedzielę o 14 w zmierzą się na wyjeździe z RC Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Budowana od nowa drużyna KSB jest połączeniem doświadczenia i młodości. Wśród ponad trzydziestu trenujących zawodników są zawodnicy, którzy grali w ubiegłych latach w Ekstralidze Rugby i których doświadczenie na pewno przyda się zespołowi, tacy jak David Tarnawski i Bartosz Zabokrzycki. Do treningów i gry wróciło również kilka osób, które kilka lat temu grały na poziomie I Ligi. Dużym wzmocnieniem są również juniorzy, którzy po zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Polski zasili drużynę seniorów: Jakub Berger, Jakub Cisak, Michał Dudek, Filip Kretschmer, Michał Łaszcz, Makary Madej, Kacper Muras Mateusz Nowak, Piotr Sikora i Mateusz Zjawiony. Na boiskach drugiej ligi będzie również można zobaczyć kilku debiutantów, którzy trenują i grają również w inne odmiany rugby w klubach z Łodzi i województwa łódzkiego, takich jak Gentelmen’s Łódź Rugby Club, Wataha Piotrków Trybunalski i Husaria Kalisz.

Na mecz w Mińsku Mazowieckim trener Krzysztof Hotowski będzie mógł zabrać tylko 23 zawodników, co wzmaga rywalizację o miejsce w składzie i pozytywnie wpływa na zaangażowanie wszystkich trenujących.

„Traktujemy wszystkich naszych ligowych przeciwników z szacunkiem i dlatego do każdego z meczów będziemy podchodzili bardzo poważnie.” – krótko wypowiedział się trener seniorów.

Kolejny mecz w ramach II Ligi Rugby KS Budowlani Łodź zagrają na swoim stadionie przy ulicy Górniczej 5 w sobotę 19 września o godzinie 13:00, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Rugby Ruda Śląska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Awans Venol Atomówek Łódź
Łódzkie Rugbistki na podium
Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*