IMG_0067W trzeciej kolejce IV ligi piłki nożnej, Widzew rozegrał mecz w Rzgowie z tamtejszą Zawiszą. Łodzianie po raz trzeci z rzędu wygrali mecz tym razem 1:2 po strzeleniu dwóch bramek przez Adriana Budkę. Łodzianie są jak na razie nie pokonani w IV lidze i mają dziewięć punktów i jedną straconą bramkę, co daje im czołową lokatę – trzecie miejsce tabeli. Faworytem spotkania była drużyna łódzkiego Widzewa i to oni od początku meczu mieli  przewagę.

Już po 30 minutach meczu powinni prowadzić trzy lub cztery zero. Niestety zabrakło skuteczność i większego zaangażowania, aby zdobyć prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Trener Witold Obarek i Vladimir Bednar nie wytrzymywali nerwowo na ławce trenerskie, gdzie wykonywali różne gesty (co widać poniże w galerii foto). W tym meczu jak można było zauważyć Bednar pełnił rolę drugiego trenera. Obecnie Słowak jeszcze leczy kontuzję po pierwszym meczu i dlatego nie był brany pod uwagę do gry.

Druga połowa dobrze zaczęła się dla Zawiszy Rzgów, która kontrolował przebieg spotkania i czekała na błąd w obronie Widzewa. Niestety niewykorzystane sytuacje w meczu się mszczą… W 60 minucie błąd w obronie łodzian, złe ustawienie i po zamieszaniu piłkę w siatce umieścił Patryk Olszewski. W niedługim czasie widzewiacy zaczęli dążyć do wyrównania wyniku meczu. Najpierw nie celny strzał głową Czaplarskiego piłka minęła centymetry obok słupka bramki. Nastąpiły dwie zmiany przez trenera Obarka, który tego dnia był wściekły na swoich piłkarzy. Zmiana w 61 minucie za Adriana Kralkowskiego wszedł Majerz i 71 minucie  Michała Czaplarskiego zastąpił Kamil Bartos. Po tych zmianach gra łodzian się ożywiła i przyniosła efekt. W 72 minucie po dośrodkowaniu wprowadzonego rezerwowego Aleksandra Majerza i bramka z bliskiej odległości Adriana Budki. Kibice Widzewa domagali się drugiej bramki, zaś piłkarze szukali okazji do zdobycia gola. Widzewskie trybuny rozpoczęły śpiew: „„Gdy strzela Budka, w Łodzi poleje się wódka”. W 84 min. meczu Fornalczyk oddaje strzał i pierwszy przy dobitce znalazł się bohater meczu Adrian Budka, który ustala końcowy wynik spotkania 1:2.

joomplu:96287

Piłkarze Widzewa mogli się czuć w Rzgowie jak by u siebie rozgrywali mecz. Na trybunach stadionu kibiców Widzewa było prawie tysiąc osób i poza bramą stadionu pond pięciuset. Był to mecz o imprezie nie masowej, dlatego tylko mogło oglądać 999 widzów. Spikerem meczu był  Marcin Tarociński, który jest dobrze znany ze stadionu Widzeawa. Radość po meczu była długa i bohaterowie zwycięskiego meczu wraz z trenerem Obarkiem dziękowali wszystkim przybyłym kibicom czerwono- biało-czerwonym.

Widzewa kolejny swój mecz rozegra w Pucharze Polski z KKS Koluszkami. Mecz rozpocznie się w Koluszkach 26 sierpnia o godzinie 17:30. Kolejny swój mecz ligowy łodzianie rozegrają w sobotę z Omegą Kleszczów.

Zawisza Rzgów –  RTS Widzew Łódź 1:2 (0:0)
Gole: 60 min. Olszewski – 72 i 84 min. Budka

Zawisza: Zieliński – Rechciński, Grzejdziak, Piotrowski, Kulik (80 min. Siuto), Dudka, Olsa, Klimek, Wiśniewski (86 min. D. Sztandor), Perek, Dolewka. Rezerwowi: Musiakowski – Galkiewicz, B. Sztandor,  Cander
Widzew: Sokołowicz – Pietras, Maczurek, Dudała, Fornalczyk – Budka, Rachubiński, Okachi, Świątkiewicz (80 min. Gilarski) – Czaplarski (71 min. Bartos) – Kralkowski (61 min. Majerz). Rezerwowi: Chachuła – Polit, Gradecki, Puchalski

Żółte kartki: Kulik, Piotrowski, Dolewka, Rechciński, Siuto (Zawisza) – Okachi (Widzew)
Sędzia:  Albert Różycki