DSCF4528Dźwięki muzyki roznosiły się po całej ulicy Moniuszki w środowy wieczór, 15 lipca. Powodem był koncert grupy Zapaska na patio pubu Z innej beczki. Koncert rozpoczął się po godzinie 20.

Występ odbył się w bardzo przyjemnej atmosferze podwórza przed pubem. Zawieszone na drzewach i balustradach lampiony oraz zapalone świeczki wprowadziły niepowtarzalny klimat. Koncert bardzo miło zaskoczył zgromadzoną liczną publiczność. Występ duetu był pełen energii, niejednokrotnie wprawił słuchaczy w ruch oraz zachęcił do klaskania. Uwagę publiki przykuwało również „majsterkowanie” muzyków przy mikserze. Był to live-looping, czyli zapętlanie na żywo fragmentów muzycznych. W muzyce tworzonej przez Zapaskę tworzy to podkład do akompaniamentu artystów, którzy grają m.in. na gitarze czy kazoo, czyli pewnej rodzaju harmonijce.

Zapaska, czyli młody ukraiński duet elektroniczno-akustyczny grający nowoczesną muzykę z pogranicza alternatywy oraz indie popu, z wpływami rocka oraz hip-hopu, jednak nawiązujący do tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Grupę tworzą Ianina Shpachynska oraz Pavlo Nechytajlo.

Środowy występ Zapaski to jeden z wielu koncertów w letniej ofercie pubu Z innej beczki. Tego lata wystąpią tam również m.in. Jóga, Fusion Generation Project, Niechęć, Kocin Kociński Trio, Riffertone oraz Babadag.

Zobacz także:

Same Suki w Z innej beczki (foto)

Teddy Jr (duo) w Z innej beczki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1918
Gerry Jabłonski Band w Stereo Krogs (foto)
DSC07043
Urodziny Manufaktury 2012: Kayah (foto)
tune_1
Tune w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*