zamieszkajmyFrancusko-niemieckie kino obyczajowe opowiadające lekko i z klasą o starości, życiu i umieraniu.

Tak jak wszyscy i oni byli młodzi, pełni energii, a także seksapilu. Było to jednak ponad czterdzieści lat temu. Teraz to seniorzy wspominający dawne czasy, rewolucyjne myśli i zdarzenia. Obecnie to osoby borykające się z problemami dnia dzisiejszego – demencją starczą, nieuleczalną chorobą, problemami z sercem czy marzeniami, których już nie będą w stanie zrealizować. Nie popadają jednak w marazm, ale próbują wykorzystać swoje doświadczenie i „żyć pełnią życia aż do śmierci”.

Przyjaciele od lat – aktywista Jean (Guy Bedos), pogodna marzycielka Annie (Geraldine Chaplin), niezależna Jeanne (Jane Fonda), jej mąż Albert (Pierre Richard) oraz fotograf i kobieciarz Claude (Claude Rich). Splot wydarzeń spowoduje, że zamieszkają razem. W tle pojawi się jeszcze młody antropolog Dirk (Daniel Bruhl), którego fascynuje życie seniorów.

Zamieszkajmy razem to pogodne kino mówiące o tym, że ostatni okres życia także należy przeżyć z klasą. I najważniejsi są przyjaciele, nawet jeśli w przeszłości nie wszystko było tak, jak powinno. Obraz ten warto obejrzeć  również z powodu bardzo dobrej i ciekawej obsady (rewelacyjna Chaplin i nie mniej jej ustępująca Fonda oraz Richard, którego potencjał zdaje się niepełni wykorzystany).

Film Stephane Robelin nie jest na pewno obrazem wybitnym. Jest jednak na tyle dobrze skonstruowany, przyjemny w odbiorze i z mądrym przesłaniem, że warto te półtorej godziny spędzić w kinie. Nawet jeśli tylko dla seniorów europejskiej kinematografii.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
niechzyjaantypody
Niech żyją Antypody – recenzja
obietnica
Obietnica – recenzja
red2
RED 2 – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*