odpadyPraktycznie każdy, kto chciał mógł w sobotę na Rynku Starego Miasta otrzymać bilet do kina, czy teatru. Wystarczyło tylko przynieść odpowiednią ilość niepotrzebnych odpadów.

Zasada była prosta Jedna osoba  mogła otrzymać wyłącznie jeden bilet. Aby go dostać należało przynieść minimum:
•    10 butelek lub słoików szklanych
•    10 butelek lub kubeczków plastikowych                                                           
•    10 puszek aluminiowych po napojach                                                  
•    10 kartonów po napojach (mleku, sokach…)
•    10 zużytych baterii
•    5 kg makulatury
•    5 sztuk sprzętu elektronicznego małego (świetlówki, suszarki…)
•    1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (telewizor, lodówka)

Organizatorów zaskoczyła niezwykle wysoka frekwencja. Ilość osób chcących otrzymać „kulturalny wypad” w zamian za odpady była tak wielka, że część biletów (m. in. do teatrów) rozeszło się w kilkanaście minut.

Oprócz stoisk przeznaczonych do segregacji odpadów i miejsca, gdzie wydzielano bilety na rynku pojawiła się grupa związana z pismem Obywatel, która zbierała podpisy pod petycje „Tiry na tory”. Każdy chętny mógł także poczęstować się wegetariańskim smakołykiem.

Ciekawostką jest to, że nie wszystkie odpady zostaną zutylizowane przez wyspecjalizowaną firmę. Część z nich zostanie wykorzystana przez artystów podczas nadchodzącego FOCUS Łódź Biennale. Tak więc każdy, kto przyszedł także fizycznie przyczynił się do rozwoju sztuki w Łodzi.

Organizatorzy mimo zadowolenia z akcji nie chcą jej powtarzać zbyt często. Tłumaczą to znudzeniem, jakie może pojawić się wśród instytucji kultury dających bilety. Za którymś razem może ich po prostu zabraknąć. Trzeba mieć jednak nadzieję, że za rok ponownie będzie można zamienić odpady na kulturalne wypady. Przypominamy, że patronem akcji był nasz serwis.

Zamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypadyZamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypady
Zamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypady
Zamień odpady na kulturalne wypadyZamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypadyZamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypady
Zamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypadyZamień odpady na kulturalne wypady
Zamień odpady na kulturalne wypady Zamień odpady na kulturalne wypady

Zobacz także:

Miej Miejsce na Rynku Starego Miasta (foto+wideo)

Happening Miejskie Mieszkanie (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ponowne otwarcie Muzeum Sportu i Turystyki
003514
Karnawałowe atrakcje w Pałacu Herbsta!
BZB42-WIZ-6
Łódź może zorganizować Expo Horticultural 2024

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*