zamienodpady111111

W sobotę, 28 maja na Rynku Starego Miasta odbyła się druga edycja akcji „Zamień odpady na kulturalne wypady”. zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej organizowanej przez Fundację EkoRozwoju.

Łodzianie niebezpieczne elektrośmieci, a także butelki plastikowe, opakowania szklane, puszki, makulaturę, wymienili na bilet wstępu do łódzkich instytucji kultury.

Podczas imprezy udało się zebrać ponad 2,5 tony elektrośmieci, ok. 200 kg baterii i dwa razy większą ilość niż w ubiegłym roku pozostałych odpadów. Organizatorzy rozdali ok. 1000 biletów.

Frekwencja była bardzo wysoka, łodzianie bardzo chętnie wyzbywali się chomikowanych w domach śmieci, a także uczyli jak je prawidłowo na co dzień segregować.

Nie zawiodły łódzkie instytucje kultury. Nie tylko przekazały one bilety na akcję, ale wystawiły na Starym Rynku swoje stoiska, na których czekały na obdarowanych biletami Łodzian dodatkowe atrakcje. Wyróżniały się z stoiska Teatru Nowego, Powszechnego i Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, które były w tym roku najbardziej hojne dla Łodzian. Udało się stworzyć atmosferę prawdziwego współdziałania i przenikania się świata kultury i ekologii.

Na tych, którzy mieli potrzebę dowiedzieć się czegoś na temat gospodarki odpadowej w naszym mieście, przy swoim stosiku czekali urzędnicy miejscy z wydziału komunalnego, gotowi do dyskusji na ten temat.

Był przepyszny poczęstunek wegański, dobre humory i wymarzona pogoda. Łódź to kulturalne miasto, a łodzianie chcą o nie dbać i móc korzystać z dobrodziejstw tej kultury!

Zobacz także:

Flashmob – Recycle it! (foto+wideo)

Zamień odpady na kulturalne wypady 2011 – zapowiedź akcji

Zamień odpady na kulturalne wypady 2010 foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2 (wideo)
Chodź na spacer. Jest wtorek (foto)
1kobro
Nowe Centrum Łodzi: Rynek Kobro i nowa ul. Hasa (wizualizacja)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*