Zakopower w Wytwórni (foto)

DSC_0042_1Po przesunięciu terminu o tydzień, ze względu na chorobę wokalisty, 7 lutego w klubie Wytwórnia wystąpił zespół Zakopower. Podczas koncertu formacja promowała swój najnowszy album „Drugie pół”, jednak nie obyło się również bez takich hitów, jak „Boso”, „Na siedem” czy „Kiebyś Ty…”.

Na początku występu muzycy zaprezentowali spokojniejsze ze swoich utworów, a sami zachowywali się dość flegmatycznie, jednak z biegiem czasu okazało się, że taka była konwencja. Im dłużej koncert trwał, tym zespół był bardziej żywiołowy, a publiczność reagowała coraz głośniejszymi owacjami. Zaowocowało to aż pięcioma bisami, a Zakopower schodził ze sceny podczas burzy oklasków.

Niestety w Wytwórni nie obyło się bez problemów związanych z dźwiękiem –  czytelność wokalu i selektywność brzmienia pozostawiały wiele do życzenia. Co więcej – sprzęt oświetleniowy nie funkcjonował w 100% sprawnie (co czwarta lampa była wypalona). Mimo tych mankamentów technicznych zespół stanął na wysokości zadania i dał wspaniały koncert, który na pewno pozostanie w pamięci słuchaczy na długo.

joomplu:104732

Zakopower został założony przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Skład zespołu uzupełniają: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc, Piotr Rychlec, Łukasz Moskal, Tomasz Krawczyk, Michał Trąbski i Dominik Trębski. Są laureatami wielu prestiżowych nagród, m.in. podczas festiwali w Opolu (2005, 2008, 2011) i w Sopocie (2005).

/fot. Julia Sałata

Zobacz także:

Piknik Funduszy Europejskich w Manufakturze (foto)

  Zakopower w Dekompresji (foto)

Zakopower w klubie Wytwórnia (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *