Zakończyła się faza grupowa 34 edycji CNBA (foto)

HO8C3609Przed ostatnimi meczami rundy zasadniczej tylko kilka drużyn zapewniło sobie grę w playoffs. O końcowym układzie we wszystkich ligach decydowały wyniki w ramach siódmej kolejki spotkań.

Superliga

Swoją serię wygranych podtrzymał zespół „Z Kimś”, który pokonał „Adwokatów” 51:42. W szeregach jednego z najmłodszych zespołów w lidze wyróżnił się tym razem duet obwodowych: Mateusz Staniaszek (17 punktów, 3 przechwyty) oraz Adrian Pabisiak (14 punktów, 7 zbiórek, 2 bloki). Po przeciwnej stronie parkietu najlepszym strzelcem był Mario Mijac, który uzbierał 11 punktów. 

W meczu o ostatnie miejsce premiowane grą w ćwierćfinałach w grupie A City Studio Basket Squad II pokonał Danak 39:27. Najlepszym graczem spotkania był center zwycięzców – Tomasz Pietruszewski – który ustanowił rekord obecnej edycji w zbiórkach. Zaliczył ich aż 22 – po 11 w ataku i w obronie – a dołożył do tego również 13 punktów i po 2 przechwyty i bloki.

W meczu na szczycie grupy B zmierzyli się finaliści 31 edycji rozgrywek. Tym razem jednak Multibond narzucił swoje warunki gry i po niezwykle interesującym spotkaniu pokonał M-Styl  40:35. Kluczem do zwycięstwa była większa liczba asyst i mniejsza liczba strat. Dla zwycięzców 11 punktów zdobył Piotr Ziółkowski, dla przeciwników zaś po raz kolejny Filip Kenig był najlepszym strzelcem – 12 punktów.

„Rekiny” pokonały Magic Travel, dzięki czemu po słabym początku rozgrywek udało im się zająć ostatecznie 3 miejsce w grupie. W ćwierćfinale zmierzą się z obrońcami tytułu – City Studio Basket Squadem. Zapowiada się mocny i twardy mecz, z fizyczną grą i walką w obszarze podkoszowym.

I Liga

Najwięcej emocji można było odczuć w rozgrywkach I ligi, w której sędziowie orzekli najwięcej fauli technicznych w tej kolejce. W niezwykle ciekawym spotkaniu Zimna Zalewajka okazała się lepsza o jeden punkt od  Los Parkiet Cykliners. Na kilka sekund przed końcem meczu Cyklinersi wykonali skuteczną akcję, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. Po przerwie na żądanie Zimna Zalewajka wprowadzała piłkę z pola ataku. Próbę rzutu za trzy punkty na wygraną wykonał Filip Nowak, jednakże został sfaulowany przez obrońcę. Wykorzystał wszystkie rzuty wolne i po dramatycznym meczu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. W szeregach wygranych najwięcej punktów zdobył Kuba Orłowski – 20. Po przeciwnej stronie Rafał Paluch trafił wszystkie sześć rzutów za dwa punkty i uzbierał w sumie 16 punktów.

MOSiR Łódź w końcówce zapewnił sobie zwycięstwo nad Piaskami, a najlepszym graczem spotkania był zawodników Piasków – Artur Broniarek. Na swoim koncie zgromadził 18 punktów, 7 zbiórek, 4 przechwyty i 2 asysty. Po drugiej stronie parkietu Jakub Domański zdobył 22 punkty, do których dodał 5 zbiórek i 4 przechwyty.

HO8C2860

II liga

W II lidze tylko dwa zespoły są do tej pory niepokonane. Ball Don’T Lie oraz Surchem-Brukland zagrają w ćwierćfinałach w roli faworytów. Ich przeciwnicy wygrali jednakże do tej pory po 3 spotkania (jumpcamp.pl oraz Wczorajsi), dlatego można się spodziewać, że łatwo skóry nie sprzedadzą.

Pomimo minimalnej przegranej z Będzie Dobrze (43:45) drużyna jumpcamp.pl zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie, dające prawo gry o miejsca 1-8.

W grupie B czwarte miejsce zajęli Rocket Fjuel, wśród których występuje jeden z najlepszych zawodników II ligi – Damian Tkaczyk. We wszystkich rozegranych do tej pory meczach notuje na swoim koncie przeciętnie prawie 9,5 pkt, ponad 11,5 zb oraz niemalże 2 bloki.

Jednym z najciekawiej zapowiadającym się meczów ćwierćfinałowych jest pojedynek Chechło Drinking Team z The Pindolls. W Chechło występuje Robert Defeciński, który grając niecałe 30 minut w spotkaniu, notuje ponad 21 punktów, 3 asysty i 3 przechwyty w każdym meczu. Wśród rywali nie ma tak dominującego gracza, ale cały zespół jest groźny i posiada wyrównany skład – najlepszym strzelcem jest Maciej Małachowski, który ma dwucyfrowy wskaźnik eval. Czy popularni gracze w różowych trykotach poradzą sobie z przeciwnikami głodnymi sukcesu?

Najbliższe mecze playoffs i playout już we wtorek. Początek spotkań od godz. 18:30 w hali KS Społem, przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Wstęp wolny!

Organizator: stowarzyszenie CNBA. Partnerzy i sponsorzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, All Star Klubokawiarnia, Radio Eska, Zet – Kreska, Fundacja MG13, City Studio Body & Fitness, KS Społem, Łódzki Związek Koszykówki. Partner techniczny: Spalding. Więcej szczegółów na www.cnba.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *