plakat_EHFZostało już tylko 10 dni do jednego z najciekawszych muzycznych wydarzeń Łodzi. 13  grudnia w Hali Expo zagrają Happysad, Luxtorpeda, GrubSon i Jamal. Dwoma pierwszymi edycjami imprezy organizatorzy Event Horizon Festival wysoko zawiesili muzyczną poprzeczkę, nie inaczej będzie 13 grudnia w Hali Expo przy al. Politechniki 4. Koncerty rozpoczną się o godz. 16.00 i potrwają aż do północy. Festiwal otworzy Jamal, następnie na scenie pojawią się Luxtorpeda, Happysad i GrubSon.

Poza zespołem Happysad, wszyscy wykonawcy pierwszy raz wezmą udział w Event Horizon Festival, a co najważniejsze – pierwszy raz w Łodzi zagrają swoje najnowsze utwory. To wyjątkowa atrakcja dla fanów zważywszy na fakt, że 2014 był wyjątkowym rokiem w działalności zespołów. Dosłownie w ostatnich dniach miał premierę singiel „Złota Kula” promujący nowy album GrubSona (w utworze gościnnie wystąpił Krzysztof Zalewski). Choć wydawnictwo ukaże się w pierwszym kwartale 2015, pochodzące z niego utwory będzie można usłyszeć już na sobotnim koncercie. Kilka miesięcy temu zadebiutowały też nowe płyty Happysad i Luxtorpedy. We wrześniu Happysad wydał album „Jakby nie było jutra” – szósty w historii zespołu, a co ciekawe – pierwszy dostępny również w postaci winylu. W kwietniu na rynku pojawił się zaś album Luxtopedy „A morał z tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Jeszcze w tym samym miesiącu pochodzący z niego utwór „Mambałaga” dotarł do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu 3, a longplay otwierał zestawienie OLiS najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Wprawdzie ostatni z festiwalowych wykonawców, Jamal, wydał album pod koniec 2013, w bieżącym roku ukazały się jednak jego dwa nowe single: „Plastikowe kwiaty” i „Upadłem w Poznaniu”.  Jak widać, Event Horizon Festival będzie imprezą premier, ale na koncertach nie zabraknie też wcześniejszych, najpopularniejszych utworów wszystkich artystów.

Bilety na Event Horizon Festival można kupić online na stronie Festiwalu lub Ticketpro. Ci, którzy zainteresowani są biletami kolekcjonerskimi mogą je już teraz nabyć w łódzkim klubie Bagdad Cafe przy ulicy Jaracza 45 lub wymienić w dniu imprezy w punkcie obsługi festiwalu. W przedsprzedaży wejściówki kosztują 75 zł i 85 zł w dniu koncertu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
punk_not_zgred
Punk Not Zgred Fest w Dekompresji
coldair
Coldair w Scenografii
bonsoul
BonSoul w KIJu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*