DSCF2616We wtorek, 12 maja odbyło się otwarcie wystawy Zaczarowany ogród. Wzory kwiatowe w modzie damskiej XX w. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282. Wystawę oglądać można będzie do 4 października br. w budynku D muzeum.

Kwiaty od zarania dziejów kojarzone są z kobiecą delikatnością i lekkością. Ich filigranowe kształty, faktura oraz zapach to symbol każdej przedstawicielki płci pięknej, a jednocześnie wiosny, lekkości i świeżości. Wystawa prezentuje modę damską dedykowaną właśnie kwiatom. Florystyczne desenie niezmiennie są natchnieniem projektantów mody, co zostało zaprezentowane w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

Zaczarowany ogród to ekspozycja pełna koronek, wielorakich tkanin, faktur i kolorów prezentowanych na wielu częściach kobiecej garderoby – sukniach codziennych oraz wieczorowych, galanterii, odzieży wierzchniej czy biżuterii. Rozmaitość form, w jakie kwiaty zostały zawarte w modzie damskiej świadczy o ich uniwersalności i umiejętności przystosowania się do bardzo zmiennych i różnych kobiecych gustów czy, tak znanych ze zmienności, nastrojów.

Zaczarowany ogród. Wzory kwiatowe w modzie damskiej XX w. to kwiatowa konfrontacja w garderobie kobiety, przedstawienie ich na wielu, często różniących się od siebie kompletów oraz pojedynczych części konfekcji na przestrzeni stu lat. Moda nieprzerwanie przechodzi swoistą ewolucję, co idealnie widać na kwiatowej wystawie CMW.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pwsftvit
Konkurs na plakat IX Przeglądu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej
IMG_7869
Żakardy z łódzkiej ASP (foto)
IMG_7057
Triennale Tkaniny Artystycznej Uczniów Liceów Plastycznych (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*