Zabrocki_fot.Kobas_Laksa_1Marcin Zabrocki jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat, kilka miesięcy temu ukazała się jego solowa płyta 1 1=0, a już 19 listopada (czwartek) łódzka publiczność będzie mogła bliżej poznać twórczość tego znakomitego muzyka. Był współtwórcą znakomitych pomysłów muzycznych i sukcesów zespołów Mr Zoob, Pogodno, BiFF czy Hey. Współpracował m.in. z Markiem Dyjakiem, Robertem Brylewskim oraz Mister D., czyli Dorotą Masłowską. Początek koncertu godzina 20 klub Lokal (Pasaż Leona Schillera) . Wstęp 20 zł. w dniu koncertu (do kupienia w Lokalu)

„1 1=0” – według Zabrockiego – to wzór na sumę niespełnionych obietnic, a płyta to swoisty zapis trudnych relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną oraz stanów jakie wywołują: lęku, gniewu, ale i beztroskiej radości. Od kilku dni w rozgłośniach radiowych można usłyszeć  singiel z płyty „Czemu wciąż jest czwartek” gdzie obok Zabrockiego występuje Katarzyna Nosowska.

To trzeci singiel z debiutanckiego albumu Zabrockiego; wcześniej płytę promowały utwory: „Boję się” i „Herbu Warkoczyk”. Ten ostatni artysta nagrał w duecie ze swoją córką Olgą Zabrocką, a animowany teledysk zrealizowała Karolina Jacewicz.

Marcin Zabrocki jest artystą wszechstronnym – wokalistą, kompozytorem, aranżerem, multiinstumentalistą, ale także autorem poetyckich testów, które charakteryzuje niecodzienne postrzeganie otaczającej go rzeczywistości. Po latach doświadczeń z innymi kapelami, w końcu postanowił uraczyć słuchaczy swoją pierwszą autorską płytę. Albumem dojrzałym w formie muzycznej i treści, prawdziwie autorskim, choć z udziałem przyjaciół. I to znakomitych artystów: gościnnie na płycie zaśpiewali bowiem: Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Barbara Wrońska (Pustki), Bela Komoszyńska (Sorry Boys) oraz Joanna Halszka Sokołowska (Der Father) .

Zabrocki, zarówno w roli współproducenta, kompozytora, autora, jak i wykonawcy, stworzył płytę bezpretensjonalną, świetnie zagraną i zaśpiewaną, jakby chciał dowieść, że muzyka wartościowa wcale nie musi przygniatać ciężkimi klimatami czy aranżacyjną przesadą. Na płycie znalazło się 10 autorskich kompozycji, do których Zabrocki napisał też większość tekstów; autorem dwóch jest Jacek „Budyń” Szymkiewicz. W warstwie muzycznej płyta zaskakuje bogatym instrumentarium, zachowując przy tym przejrzystość kompozycji. W jej nagraniu wzięli udział znakomici muzycy – obok Zabrockiego i „Budynia”, także współproducent płyty Paweł Cieślak oraz Piotr Gwadera, Łukasz Lach, Adam Lewartowski, Jacek Mazurkiewicz, Marcin Macuk, Darek Sprawka, Kamil Szuszkiewicz i Wojciech Sobura.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artemist
Artemist w Luce
gonsofus
Gonsofus w DOMu
koncert_truck1
Truck z gwiazdami na rynku Manufaktury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*