zabilimizolwiaW piątek, 22 listopada o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się impreza z udziałem zespołu Zabili mi żółwia, Lilu oraz duetu Zorak & Wild Byczes. Wstęp wynosi 10 zł.

Zabili Mi Zółwia – zespół powstał  w połowie 1997 roku w małej miejscowości koło Bielska-Białej – Mazańcowicach. Został założony przez grupę przyjaciół. Muzycy łączą ze sobą muzykę ska, reggae oraz punk.

Do ważniejszych koncertów zagranych przez grupę można zaliczyć: koncert na festiwalu Winter Reggae w 2002 roku, występ na finale WOŚP w Warszawie w 2004 roku, w Żorach w 2008 roku oraz Czechowicach-Dziedzicach w 2009 roku, występ w warszawskim klubie Stodoła w lutym 2004 wraz z Habakukiem, Daabem i innymi, występ na festiwalu Nie Zabijaj w Starym Oleśnie w lipcu 2005. Obecnie zespół kontynuuje działalność koncertową w całej Polsce. 14 października 2008 roku na oficjalnej stronie Zabili Mi Żółwia, pojawił się singiel zapowiadający nową płytę, nazwany „Ostatni raz”. 17 listopada 2008 roku wydano nowy album pod tytułem Twarzą w twarz. 2 czerwca 2012 roku ukazał się singiel zapowiadający płytę „Wniebowzięci” – „My maszyny”. Nowa płyta wyszła w sierpniu tego roku, więc na koncercie poza wszystkimi od dawna już znanymi kawałkami usłyszymy utwory z nowej jeszcze ciepłej płyty.

Zorak & Wild Byczes – Znakomity beatboxer z live band’em. Obecnie rozpoczął współpracę z kilkoma łódzkimi muzykami i ten „Live Band” nazwali Wild Byczes. Kawałki jeszcze nie wydane, więc będzie to niepowtarzalna możliwość przedpremierowego przesłuchania nowego materiału Zoraka.

Lilu – „Rytm, dźwięk, twarde bębny, ciepło kobiecego wokalu, dobre podwójne i dopracowane w każdym szczególe teksty, bawiące się czasem rytmiką a czasem melodią po to, żeby głos nie tylko przekazywał treść, ale też stanowił część szeroko pojętego spektrum słyszalnego. Muzyka Lilu powstawała od 1997 roku w standardach wyznaczanych przez kulturę hip-hop, a następnie dojrzewając wraz z autorką ewoluowała aż do momentu, w którym trudno przyporządkować ją do jakiegokolwiek nurtu. Dziś po około 50ciu feat’ach, pięciu undergroundowych i dwóch legalnych płytach Lilu wraca do stylówki, która tak ją urzekła ponad 15 lat temu.”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
poster_-_Copy1122
soundimage4experience No. 9
Decapitated, Frontside i Virgin Snatch w Scenografii
czadoman
Czadoman w Klubie Cabaret

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*