Zaanimuj_Lodzkie_plakatDzięki studiu filmowemu Se-ma-for animacja poklatkowa jest dziedziną sztuki szczególnie bliską Łodzi i jej okolicom. Studio, które od początku istnienia stara się podkreślać miejsce, z którego pochodzi, postanowiło dziś połączyć siły z młodymi amatorami animacji, by promować turystyczne ciekawostki i interesujące wydarzenia kulturalne województwa.

Podróżując w roku 2011 przez łódzkie ziemie podczas Se-Ma-For Film Festival On Tour, animatorzy przekonali się, jak bardzo inspirujące dla młodych mieszkańców piętnastu różnych miast były warsztaty, wystawy i projekcje poświęcone animacji. 

Se-ma-for wraz z Województwem Łódzkim ogłasza konkurs Zaanimuj Łódzkie – na najlepszą animację stop motion, ilustrującą piękno i kulturalną różnorodność regionu.  W poniedziałek ruszyła platforma internetowa www.zaanimujlodzkie.pl, na której młodzi animatorzy znajdą wskazówki dotyczące tworzenia animacji, forum wymiany doświadczeń, a przede wszystkim galerię, w której będą mogli zamieszczać własne filmy.

Wyselekcjonowane  produkcje znajdą się w specjalnym przeglądzie 3. Se-Ma-For Film Festival w dniach 10-13.10.2012. Tam jury oraz publiczność zagłosują na najlepszych. Zwycięzca dostanie szansę stworzenia własnej animacji w studiu Se-ma-fora przy użyciu nowoczesnego sprzętu i pomocy profesjonalnych animatorów.  Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 2000.

Piotr_Ludwik_1

Dobrym duchem i przykładem dla młodych animatorów ma być w projekcie Piotr Ludwik – nowa twarz łódzkiego studia. Dwudziestoczteroletni  Ludwik ma już za sobą pierwsze nagrody – statuetkę  Offowe Odkrycie Roku zdobył wraz z kolegą Sebastianem Łukaszukiem w 2007 filmem „Nie rób drugiemu co tobie niemiłe”. Był wtedy uczniem czwartej klasy liceum plastycznego, a do stworzenia dwuminutowej animacji wystarczyła mu… „plastelina, tektura, zwykły cyfrowy aparat i tydzień ciężkiej pracy”. Dziś Fundacja Filmowa Se-ma-for jest producentem jego drugiego plastelinowego filmu, On/off, który Ludwik, swoim zwyczajem, stworzył w warunkach domowych. Taką szansę Se-ma-for chce dać wszystkim, którzy wezmą udział w konkursie Zaanimuj Łódzkie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30.09.2012 na stronie www.zaanimujlodzkie.pl . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas 3. Se-Ma-For Film Festival w październiku.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_Okladka_Plyty_DVD_Parauszek_1
Parauszek i Przyjaciele już w piątek na DVD
020opla
Wielki Finał O!PLA 2015 (foto)
tablica
Piotrkowska 120 – pierwsze kino w Polsce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*