DSCF4816We wtorek, 11 sierpnia po godzinie 18 w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ul. Piotrkowskiej 102 odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Philipy Darii Filip zatytułowanej „Z Polski do Paryża”. Pomimo męczących upałów panujących od paru dni, wystawę tłumnie odwiedzili łodzianie gromadzący się w ŁTF.

Autorka z polskimi korzeniami zdjęć opowiedziała historię swojego życia wszystkim przybyłym. Dotychczas mieszkała w Kanadzie, jednak pewnego dnia ona i jej wujek znaleźli siebie nawzajem za pośrednictwem Internetu. Tak zaczął się największy przełom w jej życiu. Stąd blisko już było do spontanicznej podróży do Polski, a konkretniej do Łodzi, aby odbudować rodzinne więzi. Przy okazji wizyt w Polsce, Philip odwiedziła również inne kraje europejskie.

Trafiła także to do Francji, gdzie zakochała się w Paryżu do tego stopnia, że postanowiła przenieść się tam na stałe. W kadrach nauczycielki fizyki ujrzeć można paryskie krajobrazy, wieżę Eiffle’a, lecz również polskie i łódzkie akcenty. Fotografie Philipy Darii Philip to migawki z życia. Odwiedzający wystawę zobaczyć mogli również nasze miasto oczami, a właściwie obiektywem międzynarodowej artystki.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia w siedzibie ŁTF przy ul. Piotrkowskiej 102.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5063
Fotofestiwal 2014: In-visibilis (foto)
ltf09
„Filozofia Pejzażu” w ŁTF (foto)
Drewniane Miasto – Nieznane Oblicze Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*