Z podwórka na stadion po raz dziewiętnasty

8 kwietnia na boiskach łódzkiego ChKSu odbyły się wojewódzkie eliminacje do turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku, pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, firm Tymbark i Electrolux. Tego dnia do rywalizacji stanęły dziewczynki U10 i U12 oraz chłopcy U12.

Poniedziałkowe eliminacje rozpoczęła faza grupowa. Każda drużyna rozegrała trzy 20 minutowe spotkania w obrębie grupy. Drużyny zajmujące pierwsze miejsca w klasyfikacji, zmierzyły się ze sobą w fazie pucharowej. Do wielkiego finału, wśród dziewczynek U10, przeszły drużyny UKS Bielawy i UKS SMS Łódź, w kategorii U12 UMKS Ostrovia Ostrówek i ponownie UKS SMS Łódź. Wśród chłopców, bitwa o zwycięstwo toczyła się pomiędzy SP 137 z Łodzi, a SP 5 ze Skierniewic. Po emocjonujących rozgrywkach finałowych, wśród dziewczynek w obu grupach wiekowych, zwycięstwo przypadło drużynom łódzkiego SMSu. Finał chłopięcy zakończył się serią rzutów karnych, których jednogłośnym zwycięzcą została SP 137. Województwo łódzkie, spośród wszystkich grup wiekowych, reprezentować będą same łódzkie drużyny.

Nie obyło się także bez nagród indywidualnych. Zwycięzców nagrodzono w trzech kategoriach: najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca. W kategorii dziewczynek do lat 10 nagrody otrzymały: Maja Legęndzka (SP Bielawy), Natalia Rubin (UKS Bielawy) i Julia Misiak (UKS SMS Łódź). Wśród starszych zawodniczek, do lat 12, nagrody powędrowały w ręce Martyny Bartczak (UKS SMS Łódź), Wiktorii Maciejewskiej (Ostrovia) i Natalii Sikorskiej (UKS SMS Łódź). Z grona chłopców wyróżniono Aleksandra Chałata (SP 5 Skierniewice), Szymona Urbaniaka (SP 5 Skierniewice) i Oskara Zawadzkiego (SP 137 Łódź).

Na uczestników i kibiców czekały również liczne atrakcje, m.in ścianka do zdjęć, fotobudka oraz poczęstunek.

Kolejny etap turnieju odbędzie się za niecałe 3 tygodnie w Warszawie. A wielki finał rozegrany zostanie już 02.05 na PGE Narodowym. Nagroda główna w turnieju to m.in wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *