Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku na ŁKS-ie

W dniach 19-20 maja na boiska treningowe ŁKS-u, a dzień później na murawę obiektu przy al. Unii Lubelskiej, wybiegną reprezentanci i reprezentantki 105 drużyn, którzy powalczą o awans do ogólnopolskiego finału XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania najlepszych w województwie młodych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12 to dla całego regionu prawdziwe sportowe święto.

Największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie powróciło na stadiony Łódzkiego po raz pierwszy od 2019 roku. Zakończone w ostatnich tygodniach rozgrywki gminne oraz powiatowe wyłoniły 1260 reprezentantów ze 105 drużyn, którzy już w najbliższy poniedziałek i wtorek będą rywalizować ze sobą o udział w rozgrywkach finałowych, kończących się 14 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. O tym, kto będzie reprezentował województwo łódzkie na ostatnim etapie rozgrywek, dowiemy się już 21 maja (finały kategorii U-10 i U-12). Dzień wcześniej odbędą się finały najmłodszych drużyn (do lat 8), które w całej Polsce kończą rywalizację na tym etapie wojewódzkim.

Nie ma drugiego takiego Turnieju w Polsce jeśli chodzi o konkurencję i poziom trudności. Udział
w wojewódzkim finale to wielkie osiągnięcie dla zawodniczek i zawodników, którzy w zmaganiach na poziomie kolejno gmin i powiatów wyróżnili się umiejętnościami, determinacją i talentem. Ci, którzy
w najbliższych dniach ponownie okażą się najlepsi, pojadą do Warszawy i na Stadionie Hutnika będą walczyć z reprezentantami pozostałych województw o Wielki Finał na PGE Narodowym
– mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i dodaje: – Co istotne i w pewien sposób symboliczne, tego samego dnia, na tej samej murawie, seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie na mecz Ligi Narodów z Belgią. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

Wśród uczestników Turnieju z dużym prawdopodobieństwem znajdą się przyszłe gwiazdy seniorskiej piłki – w przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy Paulina Dudek, a w sumie już ponad 100 uczestników tych rozgrywek zagrało w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji Polski.

Cieszymy się, że największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie odbędzie się m.in. na pięknym, dopiero co otwartym stadionie ŁKS-u. Dziś z wielką przyjemnością zapraszam wszystkich do wspólnego kibicowania i podziwiania w akcji największych łódzkich talentów. Dzieci z naszego regionu mają olbrzymi potencjał i w najbliższych dniach na pewno pokażą wspaniałe umiejętności – podkreśla Tomasz Lenart, koordynator finałów wojewódzkich.

Sportowa rywalizacja w duchu równych szans

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki, które dziś stanowią ok. 1/3 wszystkich uczestników.

 

Dużą wartością Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest przeprowadzanie rozgrywek we wszystkich województwach. Dzięki temu w całej Polsce możemy zachęcać dzieci do uprawiania sportu
i aktywnego spędzania czasu, co Tymbark czyni już od 16 lat jako główny sponsor Turnieju. Dodatkowo, skala i dostępność Turnieju, pozwalają na odkrywanie nowych talentów i pójście najzdolniejszym piłkarsko dziewczętom i chłopcom śladami Milika, Modera, Piątka, czy Dudek. Finały wojewódzkie będą bez wątpienia prawdziwym, piłkarskim świętem pełnym pięknych, sportowych emocji
mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Największy turniej w Polsce i w całej Europie

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.

XXII edycja Turnieju odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym wydarzenia znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansuje wydarzenie ze swoich środków.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *