Z jedną kartą do wszystkich bibliotek miejskich w Łodzi

Od 2018 roku działa Biblioteka Miejska w Łodzi. Skupia ona kilkadziesiąt filii bibliotecznych wcześniej funkcjonujących w ramach placówek dzielnicowych. Nowa jednostka chce systematycznie oferować nowe usługi dla mieszkańców. Od stycznia 2019 roku każdy łodzianin będzie mógł korzystać z Łódzkiej Karty Bibliotecznej. Karty będą bezpłatnie do odebrania w bibliotece.

Fiszka – bo tak nazywa się nowa karta, będzie uwzględniać potrzeby różnych grup odbiorców (dzieci w wieku 0-4 lat oraz ich opiekunów, dzieci i młodzieży, dorosłych i starszych dorosłych).

Karta Różowa – dedykowana jest dzieciom 0-4
Karta Niebieska – dedykowana jest dla czytelników w wieku 4-18
Karta Czarna – dedykowana jest osobom dorosłym

Posiadacze karty bibliotecznej będą także na bieżąco informowani o nowych pozycjach książkowych, które pojawią się w ofercie biblioteki miejskiej. Na podstawie profilu i zainteresowań użytkownik będzie otrzymywał spersonalizowane propozycje najciekawszych tytułów do wypożyczenia. Dzięki jednemu centralnemu katalogowi książek i multimediów książkę będzie można wypożyczyć i zwrócić w dogodnej lokalizacji.

Nowy katalog będzie umożliwiał przeglądanie i zamawianie książek oraz multimediów dostępnych we wszystkich filiach BMwŁ, w tym natychmiastowy dostęp do zasobów online. Katalog będzie dostępny również w aplikacji na komputery i urządzenia mobilne. Wykorzystuje ona mechanizm grywalizacji. Czytelnicy, którzy zdecydują się z niej korzystać, będą otrzymywać odznaki za wypożyczenia, recenzje i komentarze dotyczące książek.

Łódzka Karta Biblioteczna jest projektem realizowanym w ramach projektu ,,Modernizacja, rozszerzenie funkcji i wyposażenie bibliotek” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *