logo_konkursCentralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi serdecznie zaprasza młodzież szkolną do udziału w konkursie literackim Z Białą Fabryką w tle – 2013.

Przedmiotem konkursu, podobnie jak w pierwszej edycji, jest opowiadanie nawiązujące treścią do dziejów i charakteru naszego miasta, a więc również do specyfiki działalności Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Pierwszy komin fabryczny zadymił nad Łodzią w roku 1840 wyznaczając kierunek rozwoju „ziemi obiecanej” na następne sto kilkadziesiąt lat. Centralne Muzeum Włókiennictwa, które znalazło swoją siedzibę w szlachetnych murach Białej Fabryki Ludwika Geyera, przez 50 lat swojej działalności kultywuje tradycje włókiennicze naszego miasta we wszelakich możliwych aspektach.

Celem tej edycji konkursu jest zachęcenia młodych łodzian do bliższego poznania różnorodnych zjawisk, których wspólny mianownikiem jest włókiennictwo. Jest to bowiem bardzo specyficzna dziedzina działalności, współtworząca wiele obszarów ludzkiej cywilizacji, czego przykładem może być z jednej strony stanowienie impulsu rozpoczynającego rewolucję przemysłową i powstawania genialnych wynalazków, budowanie potęg biznesowych i ekonomicznych, z drugiej zaś strony inspirowanie całej gamy działań artystycznych.

Prace można zgłaszać od 15 lutego do 15 marca 2013 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie kwietnia, a ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w czasie corocznej imprezy muzealnej „Niedziela u Geyera”.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://www.muzeumwlokiennictwa.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z włoskim pisarzem Nicolą Mastronardim
Plakat_Fredro_wybr
Narodowe Czytanie Fredry w Łodzi
dedecius
Między słowami. Tłumacze a nieprzetłumaczalne

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*