DSC_1199Niezwykłą mieszankę folku z rockiem, punkiem, metalem oraz ambient mieliśmy okazję wysłuchać podczas czwartkowego koncertu grupy Żywiołak, 24 października w Łodzi Kaliskiej.

Żywiołak to nieprzypadkowa kompilacja piątki muzyków, którzy na scenie uzupełniają się idealnie. Słuchając zespołu na żywo, (który brzmi nieporównywalnie lepiej, niż na płycie) można wpaść w pogański trans, który przenosi w podróż śladami pierwszych Słowian.  Dzięki rekonstrukcji i wykorzystaniu dawnych instrumentów ludowych, takich jak lira korbowa, czy lutnia utwory nabierają zupełnie nowego brzmienia.  

Zespół w warstwie muzycznej prezentuje całą paletę emocji, odwołując się do wielu nastrojów i stylów, takich jak folk, raga, oriental disco, rock and roll, metal, glamrock, psychobilly, ska, twist. Podczas koncertu zagrano wiele chwytliwych i tanecznych utworów, które wzbudziły w publiczności niemały entuzjazm. Nie zabrakło najbardziej rozpoznawalnych kawałków, takich jak: „Mój miły rolniku”, „Istambuł”, „Berlin”, „Psychotyka”, :Epopeja Wandalska” czy „Ballada o głupim Wiesławie”.

joomplu:63148

Żywiołak wśród łódzkiej publiczności cieszy się sporym zainteresowaniem. Ma na swoim koncie cztery wydane płyty. Czwartkowy koncert to część pożegnalnej trasy koncertowej zespołu, który po ośmiu latach gry na scenie zawiesza swoją działalność. Z Żywiołakiem żegnają się Robert Wasilewski, Maciek Dymek i Karina Kumorek, którzy tworzą nowy projekt pod nazwą Warszał.

Zobacz także:

Żywiołak w DOMu (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
r1
Red Bull I-Battle w Scenografii (foto)
DSC_0481
Ras Luta, Bob One, Bas Tajpan w Luce (foto)
DSC_7962
Mira – na obu brzegach tęczy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*