yscW czwartek, 16 października o godz. 20 w Scenografii rozpocznie się koncert Young Stadium Club. Wystąpią również Neony. Bilety kosztują 10 zł.

Young Stadium Club – Młodzi, bezczelnie zdolni… udowadniają, że warto zapamiętać tę długą angielską nazwę” – tak o łódzko-londyńskim zespole Young Stadium Club mówi dziennikarz muzyczny Marcin Bisiorek i trudno nie przyznać mu racji! Swój początek datują na maj 2013 roku i mimo krótkiego stażu, grupa już zdążyła zdobyć duże uznanie zarówno wśród fanów, jak również mediów polskich i zagranicznych. Niezwykle pochlebne recenzje ich twórczości pojawiły się już wśród dziennikarzy z Anglii, Włoch, Hiszpanii, a nawet USA. Zapytani o inspiracje bez wahania wymieniają największe gwiazdy indie rocka: Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster the People czy Foals. I choć wszystkie te wpływy można usłyszeć w twórczości Young Stadium Club, zespołowi udaje im się zachować swój własny, oryginalny styl, który w połączeniu z wyjątkowym wokalem i profesjonalizmem grupy, tworzy unikalną i dotąd niespotykaną na polskiej scenie muzykę, która bez wątpienia ma wszelkie predyspozycje do konkurowania z zagranicznymi gigantami tego gatunku. Po wydaniu trzech, świetnie przyjętych EP-ek oraz teledyskach, które spotkały się z entuzjastycznymi reakcjami internautów, zespół przygotowuje się powoli do wydania debiutanckiej płyty.

Neony – Zespół zadebiutował w Jarocinie w 2010 roku wygrywając konkurs młodych zespołów. W lutym 2011 roku ukazała się ich pierwsza płyta Niewolnicy Weekendu, która zebrała wiele pochlebnych recenzji zarówno za świeże, energetyczne spojrzenie na gitarowy sound, jak i za niebanalne teksty opowiadające o miejskich meandrach i życiu na nieustającym twórczym haju. W tym samym roku zespół zaliczył m.in. Opener Festiwal i występ na dużej scenie Jarocińskiego Festiwalu. Po 3 latach zespół wraca z nową płytą, która ukaże się już niebawem. Neony uchylą rąbka tajemnicy prezentując część nowych utworów przed Łódzką publicznością.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
michal-milczarek-trio
Michał Milczarek Trio w Szafie
LDZ-plakat-web
4. LDZ Music Festival – informacje
Maryla Rodowicz w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*