anoreksja528 maja w Publicznym Gimnazjum nr 36 w Łodzi odbyły się warsztaty rozpoczynające kampanię i projekt edukacyjny „Żyj zgodnie z naturą i samym sobą”.

Specjalne lekcje poprowadziły finalistki konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2010, wśród których są studentki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: Ilona Wańka, Karolina Goińska, Emilia Gałka oraz innych wyższych łódzkich uczelni: Adrianna Wojciechowska (studentka psychologii UŁ), Karolina Marciniak (Ochrona Środowiska na PŁ), Karina Tuchowska, Iga Chwaścińska, Ewa Krawczyk, Sonia Kopańska.

Główne założenia przedsięwzięcia, to zrozumienie zasad funkcjonowania organizmu człowieka i kształtowania zachowań prozdrowotnych, analizowanie przyczyn zakłóceń stanu zdrowia człowieka, kształtowanie zdrowego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju u młodzieży. Kandydatki poruszały takie zagadnienia jak: główne składniki pokarmowe, zestawienie diet, nawyki żywieniowe społeczeństwa, rola witamin, zaburzenia wagi ciała, korzyści zdrowotne z właściwej aktywności fizycznej. Głównym celem warsztatów było przybliżenie młodym dziewczynom tematu anoreksji – jadłowstręt psychiczny oraz bulimii – żarłoczność psychiczna. Poświęcono tym treściom wiele uwagi z powodu coraz częstszych przypadków zachorowań i ofiar choroby.

Kandydatki na Miss uświadamiały młodsze koleżanki, że wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy w kryterium oceny ludzi, że bulimia i anoreksja może powodować utratę zdrowia , a nawet życia, utratę równowagi psychicznej, przyjaciół i znajomych. Uczennice gimnazjum szczególnie zaciekawił temat modelingu, zalet i wad tej profesji. Zuzanna Brzezińska i Justyna Waluchowska mówiły o przypadkach chorób wśród modelek, o najnowszych trendach na wielkich wybiegach mody, gdzie odchodzi się od przesadnego wychudzenia. Po warsztatach przyszedł czas na rozmowy, wspólne zdjęcia i zdrowy, bogaty w witaminy poczęstunek.

Żyj zgodnie z naturą i samym sobą Żyj zgodnie z naturą i samym sobą Żyj zgodnie z naturą i samym sobąŻyj zgodnie z naturą i samym sobą
Żyj zgodnie z naturą i samym sobą Żyj zgodnie z naturą i samym sobą

Zobacz także:

Wybierz Miss Polonia Plastra Łódzkiego 2010!

Miss Polonia Studentek Łodzi 2010 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_DSC8779_DxO
Finał The Look Of The Year Polska 2015
17loty
The Look Of The Year 2012 – polskie modelki na światowy finał we Włoszech
Finał The Look Of The Year 2021 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*